Crysıs 3 Remastered

Şubat 2013 tarihinde piyasaya sürülen ve birçok kişi tarafından sevilen Crysis 3 karşımıza yenilenmiş bir halde Crysis 3 Remastered ismi ile çıktı.

Crysis 3 zamanının güzel grafiklere sahip bir oyunuydu. Ancak oynanış süresi ile eleştirilmişti. Ana hikaye yaklaşık 7 saat, ana hikaye ve ekstralar yaklaşık 8 saat ve tamamlayıcı olarak baktığımızda ise yaklaşık 13 saatlik bir deneyim sunuyordu. Ancak hikaye olarak baktığınızda bu seriyi tamamlayan bir yapımdı. Oyunda chepler, Tunguska olayı sırasında Jacob Hargreave ve Karl Earn Rasch tarafından keşfediliyor.

Yani oyun gerçek hayattan alıntı yapmış bir hikayeye sahip. Bilmeyenler için Tunguska olayı, 30 Haziran 1908 günü sabahı Sibirya’da Podkamennaya Tunguska Irmağı yakınlarında oluşan büyük gök patlamasıdır. Bu patlama gerçekte 10-15 megatonluk bir dinamit kütlesinin patlamasına eşdeğer olduğu söyleniyor.

Kesin olmayan verilere göre patlamanın nedeni ise, bir kuyruklu yıldız parçasının ya da asteroit’in havada patlaması olduğu düşünülüyor. Hatta cismin atmosfere yaklaşık 100.000 km/sa hızla girdiği ve ağırlığının 100.000 ile 1.000.000 ton arasında olduğu varsayılıyor. Oyuna geri dönecek Crysis 3 Remastered ile oyunda bulunan efekler gözden geçirilmiş ve geliştirmeler de yapılmış. Kaplamalarda da geliştirmeler yapılmış.

Oyun Playstation 5’de bazı ek kilitsiz seçenekler de dahil olmak üzere 60 FPS’yi ve dinamik çözünürlükle 4K’yı destekliyor. Şimdi ise akıllara bir soru geliyor. Acaba Crysis tüm seriyi Remastered yaptığına göre sıradaki oyun Crysis 4 mü? Buradaki geri dönüşlere göre Crysis 4 gelebilir mi? Yada zaten geliştirilmeye başlandı mı?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir