Marvel’s Guardians of the Galaxy inceleme

Geçtiğimiz günlerde Marvel markasının yeni oyunu piyasaya çıktı. Bildiğiniz gibi Marvel firmasının özellikle son zamanlarda birçok oyunu piayasaya çıktı.

Şimdi ise geliştirici koltuğunda Eidos Montreal ve yayıncı koltuğunda ise Square Enix’in olduğu Marvel’s Guardians of the Galaxy 26 Ekim’de karşımıza çıktı. Açık Dünya oyunlarından sıkıldıysanız ve çizgisel oyunları özlediyseniz Marvel’s Guardians of the Galaxy size bunu sunuyor. Ekip bir birine oldukça bağlı. Ancak bir birleri ile uğraşmaları da yok değil.

Oyunda bulunan diyaloglar eğlenceli. Keşke Türkçe altyazı destekleseydi. O zaman çok daha güzel olabilirdi. En azından benim için 🙂 Unutmadan bu diyaloglar bazen öylesine konuşmalar olabilir ancak bazen de oyunun gidişatını değiştirebiliyor. Bunu unutmayın. Oyunda tüm karakterleri kontrol etmiyoruz. Sadece Star Lord isimli karakteri kontrol edebiliyorsunuz.

Diğer karakterlere de komut vererek güçlerini kullanmalarını sağlayabiliyorsunuz. Karakterlerin toplam 4 farklı gücü bulunuyor. Oyun yapı olarak karakterler ve yetenekler üzerine odaklanmış bir dövüş sistemine sahip. Oyunda mesela bir karakter sadece şu gücünü kullansın veya sadece şunları kullansın gibi komutlar verebiliyorsunuz. Bu sayede kendi combo tarzını da yapabilirsiniz.

Ayrıca oyunda kazandığınız puanlar ile yeni yetenekler açabiliyorsunuz. Oyunu grafik ayarını kalite ve performans olarak değerlendirdiğimizde kalite ayarında oyun 2880×1620 ile 3840×2160 arasında dinamik bir çözünürlük kullanıyor. Daha çok olması gerektiği gibi 3840×2160 çalışıyor.

Oyun yaklaşık ana hikaye olarak 16.5 saat, ana hikaye ve ekstralarla yaklaşık 19 saat, tamamlayıcı olarak baktığımızda ise 23 saat gibi bir oynanış süresine sahip. Genel olarak baktığımızda gerek diyalog, gerek ise aksiyon yapısı ile eğlenebileceğiniz güzel bir oyun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir