Crysis Remastered incelemesi

Birçok oyuncunun yıllarca severek ve eğlenerek oynadığı oyunların yapımcısı olan Crytek, geçtiğimiz aylarda Crysis serisinin ilk oyununun Remastered versiyonunu piyasaya çıkardı.

Bu sayımızda ise sizlere Crytek’in adeta kış uykusundan çıkan yeni oyunu Crysis Remastered’ı inceleyeceğiz. Öncelikle şunu belirtmek isterim ki Crysis Remastered adından da belli olduğu gibi bir Remastered oyun. Yani eğer beklentileriniz sıfırdan yeni bir oyun ve hikaye ise yanılacaksınız ama yine de yenilenmiş kaplama ve ışıklandırma mekanikleri ile biz oyuncuları adeta yeni bir oyun oynuyormuş gibi hissetmemizi sağlıyor.

Oyun 2007’de olduğu gibi Türkçe arayüz ve Türkçe seslendirmeye sahip. Oyunun getirdiği yenilikler hakkında konuşmamız gerekirse ilk göze çarpacak değişiklik tabi ki çok daha yüksek kaliteli yeni oyun içi kaplamalar. Gerçekten gözümüze hitap eden bu kaplamaların yanında günümüze göre uyarlanmış ve yenilenmiş ışıklandırma ve gölgendirme teknikleri ile gerçekten güzel olmuş.

Tüm bunların yanında oyun Ray Tracing teknolojisini de desteklediğinden dolayı tüm grafik ayarları en yüksekte ve Ray Tracing’i de açarsanız gerçekten güzel bir görüntü ile karşılaşacaksınız. Crysis Remastered da 2007′ deki ilk oyunu gibi tam bir bilgisayar canavarı. Son model ekran kartı ve işlemcilerle donatılmış sistemlerde bile 4K çözünürlükte mükemmel FPS’ler veremiyor. Bir diğer yeniliğine dikkat çekmek gerekirse Crysis Remastered, Crysis 2 ve Crysis 3’de bulunan klavye ile nano kıyafet kontrollerini bünyesinde bulunduruyor. Eğer arzu ederseniz orijinal kontrollere ayarlardan geri dönebiliyorsunuz.

Mekaniklerde ise en çok ilgimizi çeken yenilik, atış mekanikleri. Atış hissiyatı ilk Crysis’e göre çok daha hissiyatlı bir şekilde değiştirilmiş. Crysis Remastered, minimum sistem gereksinimleri 8GB Ram, işlemci tarafında ise i5-3450 veya AMD Ryzen 3 isterken ekran kartı tarafında ise Nvidia GeForce GTX 1050 Ti veya AMD Radeon 470 istiyor. Önerilen sistem gereksinimleri ise 12GB Ram, işlemci olarak Core i5-7600 ya da daha üstü ya da AMD Ryzen 5 ya da daha üstü istiyor. Ekran kartı tarafında ise GTX 1660 Ti ya da AMD Radeon Vega 56 istiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir