Bu ayın oyuncu monitörü: AOC Q27G2U incelemesi

Bugün ay geçen ay da olduğu gibi ayın oyuncu monitörü kısmında AOC firmasının bir ürünü bulunuyor. Bu sefer inceleyeceğimiz ürünün modeli Q27G2U. Bu monitör geçen ayki CQ27G2U’nun biraz özellik olarak kırpılmış hali diyebiliriz. Tabi bu fiyat olarak da biraz daha ucuz bir model.

Kısaca özelliklerine değinmemiz gerekir ise 144hz ekran tazeleme hızı, 1 milisaniye gecikme süresi, 2K yani 2560×1440 çözünürlük ve 27inc ekran boyutu ile karşımıza çıkıyor. Diğer modelden farklı olarak bu model’de dahili bir hoparlör maalesef bulunmuyor.

Ayrıca bu monitör diğerinden farklı olarak Curved değil. Düz bir ekrana sahip. Ancak özellik olarak Mavi Işık Filtresi, Titreşimi Arzaltma (Flicker-free), HDR, AMD FreeSync, AMD FreeSync Premium ve Adaptive Sync gibi birçok özelliği bünyesinde barındırıyor.

Bu kadar özelliğin yanında cihazın kurulumu da bir o kadar basit. Tornavida bile kullanmadan monitörü kurabilirsiniz. Monitörün eksi diyebileceğimiz bir yanı ise, maalesef güncel, yeni bir bir Display Port ve HDMI bulunmuyor. Eski bir sürüm bulunuyor. Diğer modelde de bu şekilde.

Monitörü kurup açtığınızda ise, monitörün alt kısmında bulunan tuşlar sayesinde basit ve kullanışlı AOC Q27G2U’nun arayüzüne girebiliyorsunuz. Türkçe desteği de bulunan bu arayüzde ister hazır modları kullanabilir ister kendi isteklerinize göre ayarlayıp kendi modlarınızı oluşturabilirsiniz.

İnce ayarlarda yapmanıza olanak sağlayan bu ayarları ayrıca monitörün kendi G-Menu isimli programı ile de yapabiliyorsunuz. Unutmadan şunu da söyleyelim.

Monitörün arkasında 2 adet HDMI, 1 adet Display port, 4 adet USB 3.0 ve bir adet 3.5mm ses çıkış portu bulunuyor. Bunlara ek olarak USB potlarından sarı renkli olan bir tanesi hızlı şarj özelliği de bulunuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir