Cyberpunk 2077, Witcher 3’ten daha iyi bir yapım olabilecek mi?

CD Projekt Red, 2015 yılında The Witcher 3‘ü piyasaya sürdüğünde, Evrensel sayılabilecek seviyeye yakın bir beğeni topladı ve bilgisayar ile birlikte diğer konsollarda  % 92‘lik bir “Metacritic” notuna sahip oldu. Nefes kesen bir açık dünyayı gerçekten kalıcı bir izlenim bırakan küçük çaplı ayrıntılarla doldurmayı başaran son derece duygusal ve eğlenceli bir oyundu. Sonuçta, tüm zamanların en iyi açık dünya RPG oyunlarından biriydi.

Peki Cyberpunk 2077 bu oyundan daha iyi olabilir mi ?

Görev Direktörü Mateusz Tomaskiewicz, CD Projekt Red’in oyunculara oyunun başında mümkün olduğunca çok sayıda kişiselleştirme seçeneği sunmak istediğini söyledi. Bu özgürlük düzeyi, Cyberpunk 2077‘nin, özellikle cinsiyet seçimi ve karakterin cinsel tercihlerine kadar uzanmasını göz önüne alırsak, Role-Playing oyunları severlerin rüyası olabilir.

Tüm bunların yanında üst düzey sorumlulardan Miles Tost, oyundaki seçimlerin oyunun gidişatına etkisi noktasında Cyberpunk’ın Witcher’dan keskin bir farkla ayrıldığını ve çok daha gerçekçi olacağını söyledi.

Bu oyun bir yıldızın gücüne sahip!

Cyberpunk’ın en çok ses getirdiği yerlerden biri şüphesiz ki ünlü aktör Keanu Reeves‘in oyunda yer alması. Fanların videonun sonunda onu gördükten sonra adeta çıldırması bu etmenin ne kadar önemli olduğunun bir göstergesi. Bildiğimiz üzere Wticher’da böyle bir olay bulunmuyor. Ayrıca CD Projekt Red tarafından gelen haberlerde de Keanu Reeves’in yan karakterden çok daha öte, oyundaki asıl propoganist karakter olacağı, sisteme karşı gelen eski bir rock yıldızı karakterini canlandıracağını söyledi.

Çok daha detaylı bir açık dünyaya sahip olacak’!

Night City, Cyberpunk 2077’nin evi olarak adlandırdığı, şirket odaklı, ileri teknoloji ürünü bir distopya şehri. Altı farklı bölge ile oyuncuların keşfedilmesi gereken çeşitli farklı ortamlar içeren şehirde, şehir manzarası olduğu için, keşif Witcher 3’ten çok daha fazla dikeyliğe sahip olacak – Night City‘deki birçok bina tamamen keşfedilecek.

Sonuçta, CD Projekt Red’in zaten kendisinin görünüşte sonsuz yan görevlerle dolu büyük bir dünya olduğu Witcher 3’ten “çok, çok daha büyük” olarak adlandırdığı çok büyük bir şehir manzarası olduğu ortaya çıkan dünyanın Görsel efekt sanatçısı Jose Teixeira, The Witcher 3’ün “gerçekten iyi ve sık sık acımasız bir öğrenme deneyimi” olduğunu ve Cyberpunk 2077’nin selefiyle olan stüdyonun deneyimine büyük fayda sağlayacağına inandığını söyledi.

Tüm bu yeniliklerin ve geliştirmelerin yanında yeni oyunun ekibinin neredeyse Witcher ekibinden 2 kat fazla kişiye sahip olduğu biliyoruz. 250 kişi ile geliştirilen Witcher, onca yılın ödülü oyunu alıp bizlere inanılmaz bir deneyim yaşatmıştı. Bakalım 400 kişiden daha fazla ekibe sahip olan Cyberpunk 2077 projesi bizlere ondan daha fazla zevk ve haz sunabilecek mi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir