Dell Technologies ile BT Altyapısını Modernleştirmenin 10 Yolu

Dell Technologies müşterileri, değişen ortama rağmen gelişmeye devam ediyor.

Geçtiğimiz on yıl içerisinde, küçük büyük tüm kuruluşlar birbirine bağlı ve dijital bir toplumu benimsiyor. Çalışma ve öğrenme şeklimizdeki köklü değişikliklerin ardından evlerimiz artık ofis ve sınıf olarak kullanılıyor. Dell Technologies birbiriyle daha fazla bağlantılı, veri ağırlıklı ve uzaktan işbirliğinin mümkün olduğu bir geleceği gerçeğe dönüştürmek üzere inovasyon sunuyor.

Dell Technologies Operasyon Direktörü ve Başkan Yardımcısı Jeff Clarke görüşünü şöyle dile getiriyor: “Bir şirketin dijital dönüşümü, şu an hiç olmadığı kadar önemlidir. Teknolojinin küresel şirketleri, toplumu ve topluluğumuzu yeniden şekillendirdiğini görüyoruz. Ürünlerimizi ve çözümlerimizi, şirketlere otomatik, akıllı, güvenli ve dayanıklı BT sunmak üzere tasarlıyoruz, bu sayede gelişimlerine yardımcı olacağımızı düşünüyoruz.”

İnovasyon motoru, dijital dönüşüme güç veriyor

Dell Technologies, müşterilerine daha dayanıklı ve geleceğe hazırlıklı olmaları konusunda yardımcı oluyor. Şirket, geçtiğimiz beş yıl içerisinde araştırma ve geliştirmeye 18 milyar dolardan daha fazla yatırım yaptı ve 2019 yılında ABD’de en çok patent alan 16. şirket oldu. Küresel ekibinin yüzde 90’ının uzaktan çalışmaya geçmesinin yanı sıra Dell Technologies bu sene birçok yenilik sundu ve 2020’nin ikinci çeyreğinde Hizmet olarak Sunduklarında ve esnek tüketim kalıcı gelirde yıldan yıla yüzde 30 artış gözlemledi. Aşağıda bilinmesi gereken 10 önemli nokta şöyle sıralanıyor:

  • Dell EMC PowerStore’u sundu. PowerStore, yüzlerce müşteriye hız kazandırdı, bu müşterilerden yüzde 20’si Dell Technologies depolama kullanmaya yeni başladı.
  • Dell Technologies Cloud hibrit bulut gelişmeleri şirketlere genel, özel ve uç bulut ortamlarını hız, doğruluk, ölçeklendirilebilirlik, güvenlik ve düşük maliyetle yönetme konusunda yardımcı oldu.
  • Dell Technologies Cloud PowerScale for Google Cloud sayesinde bulut tekliflerini genişletti.
  • Dell EMC VxRail’de VMware Tanzu ile Kubernetes’i benimsemek için kolay bir yol sundu.[1] Ayrıca Dell, müşterilerin Dell Technologies Cloud Platform’da Kubernetes’i büyük ölçüde kullanmasına olanak sağladı ve PowerProtect Data Manager ile Kubernetes iş yüklerinin uçtan uca yönetimini ve korunmasını sağladı.
  • teknoloji ve hizmet sağlayıcı küresel bir ağ ile ilişkilerini genişletti. Ayrıca Dell, uç sıcaklıklara ve şoka dayanmak üzere tasarlanmış Dell EMC VxRail sistemini ve uçtaki analiz uygulamalarına performans ve güvenlik sunan kompakt, sağlamlaştırılmış Dell EMC PowerEdge XE2420 sunucusunu sundu.
  • Ready Solutions müşterilerine “Her Yerde Yapay Zeka” sunar.
  • en akıllı, güvenli2 ve sürdürülebilir3 ticari serisi ve gücünü Intel’den alan, hareket halindeki profesyonellere ultra hızlı 5G’ye ve güvenilir bağlantıya erişim imkanı sunan sektörün 5G ile uyumlu ilk4 iş bilgisayarı ile genişletti.

2.Dell, şirketlerin yapılandırılmamış verileri elde ederek yönetmesine yeni bir standart getiren bir depolama sistemi ailesi olan Dell EMC PowerScale ile müşterilerin en önemli iş yükleri için kurumsal sınıfta performans ve dayanıklılık sunan yazılım tanımlı çözümler olan Dell EMC PowerFlex’i duyurdu.

6.Dell, bulut seviyesinde büyük ölçekli veri merkezi ortamları için geliştirilmiş tam olarak desteklenen açık kaynak ağ oluşturma çözümleri olan Enterprise SONiC Distribution by Dell Technologies’i kurdu.

9.VMware Carbon Black Cloud Audit and Remediation ile sunulan Dell SafeBIOS Off-Host Verification, özelliği sayesinde BT ve güvenlik ekipleri, nerede olursa olsun Dell bilgisayarlarının BIOS sağlığına erişim ve görünürlük olanağı elde etti.

Dijital geleceği şekillendirme

Dell Technologies müşterileri şirketlerini ve toplumu iyileştirmek üzere şirketin teknolojisini ve hizmetlerini kullanıyor.

Örneğin, Pisa Üniversitesi yüksek performanslı bilgi işlemde öncüdür, ayrıca Dell EMC PowerStore ve PowerScale depolama kullanıcısıdır. İtalya’daki COVID-19 krizinin en yoğun olduğu dönemde, Dell Technologies üniversitenin tamamen flash becerilerini arttırdı. Bu sayede, Pisa Üniversitesi yapay zeka tabanlı kimya araştırma projesini ve Toskana’daki yönetim birimleri, hastaneler ve şehirler için çok bulutlu ortak bir hizmeti desteklemenin yanı sıra yakınlardaki Santa Chiara Hastanesi’nin COVID-19 araştırmasını da destekledi.

İlaç yönlendirme analizinin öncüsü Medacist, geçtiğimiz günlerde Genesis adlı Hizmet olarak Yazılım tabanlı teklifini sundu. Yapay zekaya sahip bu platform, ilaç yönlendirmelerini tespit etmek amacıyla anormallikleri belirlemek üzere sağlık bilgi sisteminden verileri işler ve analiz eder. Dell EMC PowerEdge sunucularını, PowerScale depolamayı, depolamayı izleme konusunda CloudIQ ve PowerProtect DD kullanan Medacist veri bilgi işleme süresini 24 saatten 5 dakikaya indirebiliyor.

Gelecekteki inovasyonlar hakkında bilgilendirme

2020’nin ilk altı ayında CIO’lar BT harcamalarını yeniden değerlendirirken, uzmanlar şirketlerin ortalama (ABD) bu yıl 3,4 trilyon Amerikan Doları yatırmasını bekliyor. 2020 Dell Technologies Dijital Dönüşüm Endeksi’ne göre şirketler günümüz iş ortamında teknoloji benimseme hızını artırdı. Birkaç ay içerisinde şirketlerin %80’i en azından bazı dijital dönüşüm programlarını hızlandırmaya başladı.

Clarke görüşlerini şöyle dile getiriyor: “Dünya bilinmezliklerle dolu ve zor bir yıl yaşarken, teknolojinin oldukça önemli ve etkili olduğu kesin. 2020 yılında kuruluşların önümüzdeki on yılı şekillendirecek teknolojiyi benimsemesinde artış görüyoruz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir