Dev Teknoloji Etkinligi Leap ile 500 Milyon Dolarlik Teknoloji Fonu

Teknoloji etkinliği LEAP, 2021 yılında gerçekleşecek

Önde gelen küresel teknoloji şirketleri ve girişimcilere ev sahipliği yapacak olan etkinlik, 1-3 Şubat 2021 tarihinde yapılacak.

Çok sayıda kamu kuruluşu tarafından desteklenen teknoloji etkinliği LEAP, yerel ve küresel start-up ekonomisini dönüştürmeye hazırlanıyor. Kapsamlı teknoloji çözümlerinin sergileneceği organizasyon, önümüzdeki yıl 1-3 Şubat’ta Suudi Arabistan’ın en büyük merkezi olan yeni Front Exhibition Center’da gerçekleştirilecek. Global etkinlik devi Informa Tech Genel Müdürü Carolyn Dawson, “LEAP, Suudi Hükümeti’nin ve Krallığının yanı sıra varlık fonlarının dünyanın herhangi bir yerinde herkesten önce pilot teknoloji satın alacağı yer olacak” diye konuştu.

Suudi Arabistan İletişim ve Bilgi Teknolojileri Bakanlığı’nın (MCIT) da desteğini alan ve Informa Tech tarafından düzenlenen LEAP ile Orta Doğu’dan San Francisco’ya kadar tüm dünyada fikirlerin finanse edilmesi sağlanacak ve teknoloji girişimleri güçlendirilecek.

500 Milyon Dolarlık Teknoloji Fonu

Etkinlik ile birlikte Suudi Arabistan’ın yurtiçi ve yurtdışındaki start-up ekosistemine yaptığı yatırımın önümüzdeki yıllarda 1 milyar doları aşacağı tahmin ediliyor. Ülkenin en büyük risk sermayesi fonu olan Saudi Technology Ventures (STV), start-up kurucuları, genç girişimcileri ve şirketleri desteklemek için 500 milyon dolarlık bir teknoloji fonunu duyurdu. LEAP, start-up iklimini besleyecek yıldızlaşan girişimcileri geleceğe odaklanan yatırımcılarla bir araya getirecek.

LEAP’in varlık fonlarının dünyanın herhangi bir yerinde herkesten önce pilot teknoloji satın alacağı bir yer olacağını vurgulayan Global etkinlik devi Informa Tech Orta Doğu ve Afrika Başkan Yardımcısı Carolyn Dawson, “Hükümet yatırım fonları, aile ofisleri, devlet fonları, kurumsal hızlandırıcılar, kuluçka şirketleri, risk sermayesi, özel sermaye ve melek yatırımcılar etkinliğin benzerlerine kıyasla daha fazla teknoloji yatırımı fırsatı sunacak. Global teknoloji inovasyonuna bir kanal olacak bu organizasyon ile kurumsal alıcılar, teknolojinin küresel merkez üssünde sismik bir değişim yaratmak için büyük teknoloji anlaşmalarına imza atacak” dedi.

Teknolojide değişimin öncü isimleri

LEAP’te yapay zeka, blockchain ve kripto, robotik, 3D Baskı, IoT, biyoteknoloji ve sağlık teknolojisi, akıllı mobilite ve insansız sistemler, açık kaynak, kuantum, 5G ve bağlantı, materyal bilimi, uzay ve uydular, veri ve fintech konusunda olmak üzere 14 sergi alanı bulunacak. Ziyaretçilere dünyada teknoloji sektöründe değişimin öncüsü olanlar ile sistemin yıkıcı güçleri olan fikir liderleri ile yüzlerce saatlik konferanslar, açılış konuşmaları, görüşmeler ve canlı tartışmalar vaat eden etkinlik, birçok alanda teknolojiye dair gelişmeler hakkında da bilgiler sunacak.

Yapay zekay, start-up, enerjinin geleceği, FinTech, yaratıcı ekonomi, BioTech, EduTech ve akıllı şehirlerle ilglili konu başlıkları, etkinliğin ‘LEAP Keynote Stage’, ‘LEAP AI Summit’, ‘Orbital Talks’ ve ‘Startup Pitch Stage’de ele alınacak.

LEAP Yatırımcı Kulübü kuruluyor

Dünyanın her yerinden yenilikçi bir icadı veya iş fikri olanlar hızlandırılmış kalkınma programlarını teşvik etmek için tasarlanmış özel ‘LEAP Yatırımcı Kulübü’ toplantıları aracılığıyla potansiyel yatırımcılara ve son kullanıcılara benzeri görülmemiş bir erişime sahip olacaklar. Risk sermayedarları, özel sermaye sağlayıcıları, devlet fonları, kurumsal ve hükümet hızlandırıcıları, aile ofisleri, üniversite Ar-Ge laboratuvarları, kuluçka şirketleri ve melek yatırımcılar, son teknoloji çözümlerini duyma, görme ve satın alma amacıyla Yatırımcı Kulübü’nün omurgasını oluşturacak.

Kayıtların başladığı etkinlik için daha fazla bilgi için; https://www.youtube.com/watch?v=7IEwl8uVxaE&utm_source=webrefer&utm_medium=tu-promoted-content&utm_campaign=pr-action-launchvideo

LEAP Hakkında :

Suudi Arabistan, büyük ölçekli bir geçiş süreci ve iddialı pilot projelerle kendini yeni teknolojinin ön saflarına koyuyor. Tutkunun küresel bir sahnede sergilenmesi ile birlikte Krallık, üç kıtayı birbirine bağlayan bir merkez haline gelecek. LEAP, bu tutkunun bir tezahürüdür. Teknolojinin benimsenmesini hızlandıracak ve Suudi Arabistan ekonomisini dönüştürecek sismik bir etkinliktir. LEAP ile birlikte Krallık, kitle teknolojisinin benimsenmesi ile birlikte temel stratejik ekonomik kaynak olan petrolden uzaklaşılmasını ve bunun yerine hem geleneksel hem de gelişen teknoloji için bölgesel bir merkez haline gelinmesini sağlayacaktır.

Suudi Arabistan’ın sınırsız düşünceleri bulma, oyunun kurallarını değiştiren teknolojilerden ve küresel olarak sarsıcı projelerden önemli bir etki elde etme ve gözünü her zaman yıldızlardan ayırmamak için sonsuz bir tutkusu bulunuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir