Diğer iki büyük fast-food zinciri, bitki bazlı etleri servis ediyor

Fast food bayileri Carl’ın Jr ve Hardees’i (her ikisi de aynı ana şirketin CKE’sine ait olan zincirler) tüketicilere, bitki bazlı etler içeren yeni kahvaltı seçenekleri sunmayı planlıyor. Çarşamba günü yapılan bir duyuruda, CKE, Carl’ın Jr’ın, 6,7 milyon adetten fazla satılan, bitki bazlı köftesi bulunan mevcut Beyond Famous Star burgerleri ile büyük başarı sağladığını ve iki yıl içinde şirketin en başarılı ürün olduğunu duyurdu.

Carl’ın Jr.’ı ve Hardee’nin ABD’nin doğu yarısındaki meslektaşı, bitki temelli gıda seçenekleri için Beyond Meat’i kullanacak. Hardee’nin dört yeni gıda ürünü alacağını ve Carl’s Jr’ın iki yeni gıda ürünü alacağını söyleyen CKE’ye göre, bu yeni seçenekler toplu olarak kahvaltı, öğle ve akşam yemeğini kapsayacak.

Carl’ın Jr’ı için, her ikisi de Beyond Meat ‘sosis’ köftesini içeren Beyond Sausage Burrito ve Beyond Sausage Egg & Cheese Bisküvi’i içeriyor. Bu seçeneklerin tümü veganlar için uygun değildir, ancak gelişleri bu tüketici azınlığına hitap etmek değildir. Aksine, İmkansız Yiyecekler ve rakipleri gibi şirketlerin yükselişi, et alternatiflerine yönelik artan talebe cevap olarak geldi; bu, kendisinin, aşırı hayvansal ürün tüketiminin sağlık ve çevresel etkisi konusundaki artan endişelerin bir sonucudur.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir