Dikkatinizden Kaçan 5 Yeni Steam Oyunu(29 Temmuz, 2019)

Ortalama bir günde Steam’de yaklaşık bir düzine yeni oyun yayınlanıyor. Ve bunun iyi bir şey olduğunu düşünürken, buna ayak uydurmak zor olabilir. Steam’de yayınlanan her bir oyunn için sıralama yapmazsanız. Oynayabileceğiniz en iyi PC oyunlarını ve 2019’un yeni oyunlarının bir listesini çıkardık.

A Place for the Unwilling

A Place for the Unwilling, ALPixel Games stüdyosuna göre, “Sunless Sea’nin zarif anlatım derinliğini ve keşifini Majora’nın Maskesinin meraklı kurulumuyla” birleştiren bir anlatı macerası oyunudur. Tabii ki, Lovecraft da bir ilham kaynağı olarak bahsedilir. Atmosfer ve sanat tarzının kendine özgü bir hoşluğu vardır (biraz tuhaf olsa da?). Temelde, oyun 21 gün ile ölmek üzere olan bir şehirde yaşamaya başladı. Bu, “çevreyi etkileyen her karar” ile birlikte, çoktan seçmelidir. Oh, ve içinde zincir sigara çocuk anarşistleri var. Kesinlikle bir göz atmaya değer.

1000 Days to Escape

Benzer bir şekilde, 1000 Days To Escape çok açıklayıcı bir isme sahip: oyuncu, her şey sona ermeden önce dünyanın sakinlerini bir şekilde tahliye etmek için birçok güne sahip. Oyun, yaşanabilir Dünya değişimleri için alanı araştırmakla ilgili, ancak aynı zamanda insanları oraya nasıl getireceklerini ve onları nasıl canlı tutabileceklerini çözmeniz gerekiyor. Elbette, yerel yabancı topluluklara karşı da hasara yol açacaksınız. Özellikler listesi bu kadar ucuz bir oyun için çok uzun: gelen iklim kıyametimizi önleyecek kadar akıllı olup olmadığınızı görmek istiyorsanız, bu eğlenceli görünüyor ve muhtemelen moral bozucu.

Tech Crop.

… ama neden bir teknoloji başlangıcının beslenmesini taklit ederseniz ve insanlığı kurtarmayı simüle ediyorsunuz? Geçtiğimiz hafta Early Access’e başlayan Tech Corp., “teknoloji endüstrisinde bir sonraki büyük atış” olma yolunda odaklanan bir simülasyon ve tycoon oyunudur. Tüm iş, marka ve pazarlama konularına katılacaksınız, ancak ürünlerinizin gerçek görünümü ve işlevi hakkında kararlar verebileceksiniz. Ayrıca bir otomasyon bileşeni olduğu gibi üretim yönetimi, lojistik gibi şeyler de var. Henüz ortak bir şey sigara içme olan Joe Rogan Experience podcast’ine katılıp katılamayacağınıza dair bir kelime yok. Oyunun altı ay boyunca Erken Erişimde kalması bekleniyor.

WolfQuest: Anniversary Edition

Eğer hep bir kurt olmak istemişseniz, bu “gerçekçi ekolojik simülasyon” sizin için harika olacaktır. WolfQuest: Anniversary Edition, 2007’de başlayarak epizodik olarak piyasaya sürülen orijinal WolfQuest oyununun “tamamen yeniden yapımı” dır. Halen Erken Erişim’dedir ve ikinci bölümün yayınlanmasına kadar orada kalacaktır (evet, bu da dolunacak gibi görünüyor) epizodik olarak). Yazma sırasında, Erken Erişim sürümü Ametist Dağ haritasında hayatta kalmanızı sağlar: yemeğinizi avlayacak, “aile dostu kur etkileşimleri” nde bir eş bulacak ve diğer kurtlarla savaşacaksınız. Bundan çok daha fazlası var – bu, sim üzerinde durulan bir hayatta kalma simülasyonu ve zaten birkaç “çok olumlu” incelemeye kavuştu.

Mirador

Bu çevrimiçi kooperatif hack n slash oyununun ilginç bir öncülü var: Oyunun bosslarının her biri diğer oyuncular tarafından yaratıldı. Oyunda Sentinels olarak adlandırılan bu patronlar, Mirador’un gizemli dünyasından kaçmaya çalışırken yolunuzda duruyorlar. Her bir Sentinel’in yenilgisi ile, kendi patron kreasyonlarınızın zorluğuna katkıda bulunabilecek bir ganimet kazanacaksınız. Patronunuz ne kadar zorlaşırsa, mağlup ettiği diğer insan karakterlerinden o kadar fazla yağmalanacaktır. Bu ilginç bir kavram daha fazla araştırmaya değecektir hiç şüphe yok.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir