Netflix Türkiye Ağutos Ayı

Netflix Türkiye’de Ağustos ayında bie sürü yeni içerik geliyor. Bu içeriklerin bir kısmı yeni sezonlar olsa da hepimizi heyecanlandıracak yeni diziler ve kültleşmiş bir kaç film de bu listeye dahil. Haydı bir göz atalım.

1-Man of Steel(1 Ağustos)

DC Comics’in en meşhur süper kahramanı olan Superman’in köklerine, geçmişine dönerek kahramana farklı bir bakış açısı getiren son filmin yönetmenliğini Zack Snyder üstleniyor; filmin senaryosu ise David S. Goyer’e ait. Filmde Clark Kent’i Henry Cavill, kötü adamı General Zod’u Michael Shannon canlandırırken kadrodaki diğer isimler arasında Lois Lane rolünde Amy Adams, Martha Kent rolünde Diane Lane, Jonathan Kent rolünde Kevin Costner ve Jor-El rolünde de Russell Crowe yer alıyor.
Yeni Superman filminde Clark, nasıl kullanacağını hiç bilmediği, birtakım sıra dışı güçlere sahip bir çocuktur. Bir gün okul servisi bir kaza geçirip, içinde çocuklarla birlikte nehre uçar. Servisin içindekilerin ölmesine göz yumamayan Clark, güçlerini kullanarak herkesi kurtarır. Fakat bu olay onun diğerlerinden oldukça “farklı” bir çocuk olduğunu da bariz biçimde ortaya çıkartacaktır. Kendisini keşfestmek için çıktığı yolculuk, dünya insanlarına umut sembolü olması için de atacağı ilk adımdır…

2-Lord of The Rings Trilogy(1 Ağustos)

Hepimizin bildiği hatta izlemeyenlerin de bildiği, duyduğu bir üçlemedir kendisi. Çoğumuzun hayallerindeki evrene götürmüştür bizi. Serinin konusu kısaca; Romanın ismi bütün Orta Dünya’yı fethedip hakimiyetine almakta kullandığı diğer Güç yüzükleri’ne hükmeden Tek Yüzük’ü ilk çağlarda yaratan, hikâyenin kötü karakterlerinden biri olan Karanlık Lord Sauron’u kasteder. İngiliz kırsalından pek de farklı olmayan hobbit diyarı Shire’da sakince başlayan hikâye Orta Dünya’nın kuzeybatısına kadar uzanırken hobbitler Frodo Baggins, Samwise “Sam” Gamgee, Meriadoc “Merry” Brandybuck ve Peregrin “Pippin” Took’un yanı sıra hobbitlerin müttefikleri ve yol arkadaşları olan Kuzey Kolcusu Aragorn, Gondor Kumandanı Boromir, savaşçı cüce Gimli, Elf prensi Legolas ve büyücü Gandalf’ın gözünden Yüzük Savaşı’nın gidişatı takip edilir.

3-Wonder Woman(1 Ağustos)

Amazon prensesi Diana Price, nam-ı diğer Wonder Woman dünyayı keşfetmek için tropik topraklarını geride bırakıp demir ve camın hüküm sürdüğü dünyamıza dalar. Birçok inanüstü yetenek ve kıvrak bir zekayla donatılmış olan güzel kahraman Cennet Adası’nın medeniyete açılan kapısı olacaktır.
Wonder Woman’ın yönetmen koltuğunda Patty Jenkins oturuyor. Filmin senaryosunu Allan Heinberg ve Geoff Johns kaleme alırken filmin süper kahraman kadınını Batman vs Superman: Adaletin Şafağı filminde olduğu gibi yine Gal Gadot canlandırıyor. Filmin kadrosunda Connie Nielsen, Chris Pine, Robin Wright ve David Thewlis gibi başarılı isimler bulunuyor.

4-Derry Girls(2 Ağustos)

1990’larda Kuzey İrlanda’da çıkan siyası çatışmaların ortasında, beş lise öğrencisi evrensel ergenlik sorunlarıyla başa çıkmaya çalışıyor.

5-The Sinner: Jullian(2 Ağustos)

Genç bir anne nedensiz yere bir yabancıyı bıçaklar. Durumu anlamak isteyen dedektif, kadının kayıp anılarındaki gizemi bulmaya çalışır.

6-Thor: Ragnarok(3 Ağustos)

Asgard’ın kana susamış Ölüm Tanrıçası’ndan kurtarmak isteyen Thor, özgürlüğüne kavuçmak için savaşmak ve eve dönüş yolunu bulmak zorundadır.

7-Glow(9 Ağustos)

1980’lerde LA’de yaşayan bir grup uyumsuz kadın, kendilerini Güreşin Özel Kadınları olarak baştan yaratırlar. Orange is the New Black takımından bir komedi dizisidir.

8-Las Chicas Del Cable(9 Ağustos)

1920’lerde Madrid’de, Ulusal Telefon Kurumu’nda çalışan dört kadın; aşk, arkadaşlık, modern ofis hayatıyla uğraşırken iletişim devrine birinci elden tanık olur.

9-Mind Hunter(16 Ağustos)

1970’lerin sonunda iki FBI ajanı, cinayet psikolojisini araştırarak ve gerçek canilerle yakınlık kurarak suç biliminde yeni ufuklar açarlar.

10-Hop(16 Ağustos)

Dünyanın en büyük şeker fabrikasının yer aldığı ve paskalya sabahı çocuklara dağıtılacak şeker sepetlerini hazırlayan bir grup tavşanın yaşadığı Rapa Nui adasında E.B. babasının yerine geçecek ve adayı yönetecek kişidir.

11-Inglorious Bastards(16 Ağustos)

Soysuzlar Çetesi’nde, Alman kuşatması altındaki Fransa her zamankinden zor günler geçirmektedir. Savaştan hasar gören sivillerden sadece biri olan Shosanna, ailesinin canice öldürülmesine tanık olmuştur. Bir şekilde bu can pazarından kurtulmayı başaran kadın Paris’e gidip burada yeni bir kimlikle, sıfırdan hayata başlar. Öte yandan Avrupa’nın farklı bir ülkesinde kendi askerlerini Nazilere karşı örgütleyen yahudi Teğmen Raine amacına ulaşmak için çeşitli planlar kurmaktadır. Shosanna, Teğmen Raine ve Alman aktrisin yolları, Shosanna’nın işlettiği bir sinema salonunda kesişecektir.

12-The Incredible Hulk(16 Ağustos)

Üzerinde çalıştığı projeye fazlasıyla önem veren bir bilim adamıdır kahramanımız Bruce Banner. Mevcut tüm hücrelerini zehirlemekte olan gama radyasyonuna karşı savaş açmıştır. Bu savaş dahilinde karşı bir kült geliştirmenin peşindedir. Kendi içinde dizginleyemediği bir öfkeyi saçan gücü serbest bırakmaya çalışır

13-Queen of the South(20 Ağustos)

Sevgilisini öldüren kartele çalışmak zorunda kalan Teresa, hayatta kalabilmek için sadık bir dostuna ve güzemli bir dedektife güvenmek zorundadır.

14-IT(26 Ağustos)

1989 yazında, bir grup çocuk bir araya gelerek bir palyaço kılığına giren şekil değiştirici bir yaratığı yok etmeye çalışıyorlar.

15-Workin’ Moms(29 Ağustos)

Dizimiz kısa bir süre önce doğum yapmış 4 kadını merkezine alıyor. 4 çalışan anne. Bu 4 kadının doğum sonrası yıpranmış psikolojileri, işe dönüşe uyum süreçleri, aile-iş-ben dengesini kurma çabaları, sevgiye ve ilgiye olan muhtaçlıkları, boş vermeye ve kendine vakit ayırmaya olan ihtiyaçları üzerine komedi ağırlıklı bir komedi-drama Workin’ Moms.

16-The Dark Crystal: Age of Resistance(30 Ağustos)

Fantastik klasiğin öncesini anlatan bu devam filminde, korkunç bir sırrı keşfeden üç genç Gelflingi acımasız imparatora karşı bir isyanın fitilini ateşler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir