EA Games sonunda Steam’e geliyor

Electronic Arts and Valve, EA Games tarafından dağıtılan oyunları en sonunda Steam’e getirmek için bir ortaklık yaptığını açıkladı. Ayrıca EA Games’e özgü oyun abonelik hizmetini Steam’e getireceğini açıkladılar. Valve’ın Game Newell’ine göre, EA ile olan bu ortaklık “harika oyunlarını ve abonelik hizmetlerini Steam’e getirecekler” ve “topluluklarımızı benzeri görülmemiş bir şekilde açacaklar”. Bu ortaklık sayesinde Steam’e gelecek olan ilk büyük EA Games ismi Star Wars Jedi: Fallen Order.  EA Access oyun abonelik hizmetine abonelik “bu bahar” Steam’de yayınlanacak. Stars Wars Jedi: Fallen Order “Steam’de lanse edilen ilk EA oyunu” olacak. Bu Star Wars oyunu bugün Steam’de başlayarak hazır sipariş için kullanılabilir.

Bu ortaklık The Sims 4, Unravel 2, Apex Legends, FIFA 20 ve Battlefield V’i Steam’e getirecek. Çok oyunculu oyunlarda (örneğin, listedeki son 3 kişi), EA Game’in Origin ve Steam oyunlarında platformlar arası oyun oynayacak.

GÜNCELLEME: Valve, EA Access’e abone olan Steam kullanıcılarının oyun indirimleri, oyun içi eşyalar gibi “avantaj” kazanacağını da ekledi. Bunun yalnızca EA Access sistemine dahil edilmiş olan EA Games’i içerdiğini varsaymak güvenlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir