EA Steam’e geri dönüş yapıyor

EA, Valve’ın Steam Mağazasına geri döneceği konusunda söylentilerin ateşine yakıt kattı.

EA markalı kupasını ve daha fazlasını içeren tek bir tweet’le, şirket gerçekten de yorum yapmadan söylentilere bilen bir onay veriyor gibi görünüyor. Ancak, tweet bir onay olmasa bile, kesin olarak reddetmekten daha umut vericidir.

http://pic.twitter.com/bHZy7mEWFW

EA’nın oyunlarını Steam’e geri getireceğine dair söylentiler, hafta başında, Twitter kullanıcısı RobotBrush’un Steam’de Origin oyunlarını çalıştırmak için bir test uygulamasının kullanıldığına dair keşiflerini yayınladıkları zaman başladı.

Bu, Steam’e geri dönme durumunda EA’nın, Ubisoft’un Uplay oyununa benzer bir yaklaşımı benimseyeceğini, burada oyuncuların Steam’de EA oyunlarını satın alabileceklerini ancak bunları oynamak için Origin başlatıcısını kullanmak zorunda kalacaklarını önerdi.

Ancak EA’nın tweeti, hala sinir bozucu bir şekilde belirsiz.

EA’nın oyunları, Origins Store’un 2011’de piyasaya sürülmesinden bu yana Steam’de mevcut değildi ve bazıları yayıncının Steam Mağazasına geri dönmeye karar verirse, sadece Dragon Age ve Mass Effect gibi eski başlıklarını kullanılabilir hale getirebileceğini düşünüyor. Jedi: Fallen Order gibi sürümler Origin Store’a özel kalacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir