eFootball Pes 2021 inceleme

Bu sayımızda sizlerle biraz gecikmiş bir futbol oyunu incelemesi de yapıyoruz. Bu oyun futbol oyunlarının en büyük temsilcilerinden biri olan PES serisinin bu sene çıkarmış olduğu eFootball Pes 2021. KONAMI’nin yaptığı açıklamalara göre firma Fox Engine oyun motorunu değiştirmeye karar verdiklerini açıkladı.

Bunun üzerine yeni oyun motoru ile geliştirecekleri oyunlarına daha fazla odaklanmak istediklerini açıkladılar. Bu da biz futbol severler için heyecanlandırıcı bir haberdi. KONAMI’nin yapmış bulunduğu bu dürüst açıklamadan sonra bizlere verdikleri haber eFootball PES 2021’in bir uygun yükseltme paketi olarak çıkaracakları olmasıydı.

Bu yükseltme paketi ise 15 Eylül 2020 yılında piyasaya sürüldü. Oyun aslında bir güncelleme paketi olduğundan serinin devrim yapmış oyunu PES 2020 ile kıyaslamak mantıklı olmayacaktır. KONAMI, PES 2021’e yenilikler getirmeyi başarmış. Yeniliklerden bazılarına değinmek gerekirse göze çarpan en büyük yenilik oynanış tarafında olmuş.

Top vuruşları ağırlaştırılmış ve bu sayede vuruş hissiyatı arttırılmış. Oyun temposuda bu ağırlıktan nasibini almış ve biraz yavaşlatılmış. Bu yüzden oynanış daha gerçekçi olmaya başlamış. Yapay zeka geliştirmeleri de yapılmış. Özellikle yapay zekaya karşı allstar zorluğunda oynamayı seven birisi iseniz bu güncelleme ile işiniz daha da zorlaşacaktır.

Çünkü yapay zekalar artık daha keskin kararlar verebiliyor. Üstüne oyun gidişatına göre daha iyi bir şekilde organize olabiliyorlar. Oyuna genel olarak baktığımızda sizlere tavsiyem eFootball PES 2021’i serinin devam oyunundan ziyade bir güncelleme olarak değerlendirmeniz. Bir güncelleme dahi olsa gerçekten güzel bir oyun olduğunu düşünüyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir