Sackboy: Büyük Macera inceleme

2009 yılında LittleBigPlanet serisinin oyunlarından birinin ana karakteri olan Sackboy’la tanışmıştık. Bu karakter oyuncular tarafından çok sevilmiş olmalı ki şimdi de Sony Interactive Entertainment tarafından Sackboy: Büyük Macera adlı bir oyunda SackBoy’un maceraları ele alınıyor.

Oyun Playstation 4’e 12 Kasım 2020’de ve Playstation 5’e ise 19 Kasım 2020’de çıkış yaptı. Oyun hem Türkçe altyazı hem de Türkçe Dublaj seçenekleri ile geliyor. Oyunun hikayesine değinirsek ana karakterimiz ve arkadaşları Craftworld adı verilen bir Dünya’da vakit geçirirlerken hikayemizin baş kötüsü olan Vex tarafından saldırıya uğruyorlar.

Ana karakterimiz şans eseri bu saldırıda kaçmaya başarırken karakterimizin arkadaşları o kadar da şanslı olamıyor ve Vex tarafından kaçırılıyorlar. Daha fazla detaya inmeden oynanışa gelirsek SackBoy, gayet basit ve çocukların çok rahat oynayabileceği bir sisteme sahip . Öyle büyük yapımlarda ki bir dövüş sistemi olmadığından düz vuruşlarınızla birçok düşmanı rahatlıkla al aşağı edebiliyorsunuz.

Tabi ki oyun ilerledikçe daha fazla saldırı tipi öğrenebiliyorsunuz. Savaş deneyimlerinizi yaşarken oyunda birçok lisansı bulunan güzel müziklerle gaza bile gelebiliyorsunuz. Sackboy: Büyük Macera’nın biz Türk oyuncularını belki de en çok etkileyen, en önemli özelliği hem Türkçe altyazı hem de Türkçe dublaj seçeneklerinin bulunması olabilir.

Günümüzde hala birçok oyunun bırakın Türkçe dublajı Türkçe altyazı bile eklemediği şu dönemde Sackboy’un Türkçe dil desteği eklemesi kişisel olarak beni mutlu etti. Bu sayede çocuklarda bir animasyon veya bir çizgi film izlermiş gibi bu oyunu oynayabilir. Tabi ki bu oyunu sadece çocuklar için yapılmış bir oyun olarak da görmemek gerek. Eğer macera sever bir oyuncu iseniz. Oyunu oynarken sizde keyifli anlar yaşayabilirsiniz. Bu yüzden incelemenizde fayda olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir