En Çok Dislike Alan 10 Youtube Videosu

En Çok Dislike Alan 10 Youtube Videosu

YouTube’da her zaman Beğen ve Beğenme düğmeleri bulunmuyordu. 2010’dan önce video platformunda beş yıldızlı bir derecelendirme sistemi vardı. Beş yıldız sistemi etkisiz olduğu için YouTube 2010’da Beğendim ve Beğenmedim düğmelerini getirdi. İnsanlar birçok nedenden dolayı videolardan hoşlanmıyorlar. Belki içeriği beğenmiyorlar,  belki videoda ifade edilen görüntüleri, belki de video kalitesini düşük buluyorlar. Burada, şimdiye kadarki en çok beğenilmeyen ilk 10 YouTube videosuna göz atacağız.

En Çok Dislike Alan YouTube Videoları

En sevilmeyen YouTube videolarından bazıları aynı zamanda dünyanın en popüler videoları arasında yer alıyor. Aşağıdaki tüm videolar iki milyondan fazla dislike almıştır.

10- Masha and the Bear – Recipe for Disaster

Bu Rusça video,  Masha and the Bear animasyon serisinin 17. Bölümü. Şovun neredeyse tüm bölümlerini YouTube’da bulabilirsiniz. Masha ve onun evcil hayvan ayısının hikayesini anlatıyor. 3,53 milyar izlenmesi var ve 2,4 milyon dislike almış.

9- Cortando o Botão do YouTube

Brezilya’nın ünlü YouTuber’ı Aruan Felix tarafından Aralık 2015’te yüklenen bu video 26.82 milyon kez izlendi. 858.000 beğenme ve 2.4 milyon dislike oranıyla %75 dislike oranına sahip.

8- How It Is (wap bap…) – BibisBeautyPalace

Alman YouTuber Bianca Heinicke (aka) BibisBeautyPalace tarafından yayınlanan bu müzik videosu 2.9 milyon dislike ve yarım milyondan az beğeni almıştır. Videoyu Mayıs 2017’de yayınlanmasından bu yana 57 milyondan fazla kişi izlemiştir. Ayrıca, herhangi bir Alman YouTube kanalında en sevilmeyen videodur.

7- Friday – Rebecca Black

131 milyondan fazla izlenme ve 3,4 milyondan fazla dislike ile Rebecca Black, Friday en sevilmeyen 7. video. 2011’de çıktığında, Justin Bieber-Baby videosunun YouTube’daki en sevilmeyen video sıralamasından düşürdü ve en sevilmeyen video olmuştu. Video, Haziran 2011’de platformdan çekildi ve Eylül 2011’de yeniden getirildi.

6- Call of Duty: Infinite Warfare Reveal Trailer

Bugüne kadar YouTube’daki en sevilmeyen oyun fragmanı olmayı başarmıştır. 2 Mayıs 2016’da yayınlanmasından sadece iki hafta sonra, YouTube’da en çok dislike alan ikinci video oldu. Şimdiye kadar 42.19 milyon izlenmesi oldu ve 3.8 milyon dislike aldı. Çoğu oyuncu, oyunun kalitesi ve yönü nedeniyle nefret ediyordu.

5- Despacito – Luis Fonsi ft. Daddy Yankee

Despacito dünyadaki en çok izlenen YouTube videosu olmayı başarmıştır. Ocak 2017’de piyasaya sürüldü, 6,1 milyar izlenme kazandı. 1996’da Macarena’dan bu yana Amerika’da bir numara olan ilk İspanyolca şarkıdır. Videoda 6.1 milyar görüntülenme, 32 milyon beğeni ve 3.9 milyon dislike vardır. Bu listedeki videolar arasından en düşük dislike oranına (% 10,78) sahiptir.

4- Can this video get 1 million dislikes? – PewDiePie

İsveçli oyuncu ve komedyen PewDiePieın YouTube’da takip ettiği bir kült var. Aralık 2016’da bu videoyu özellikle takipçilerinden videoyu beğenmemesini isteyerek yayınladı. Strateji beklendiği gibi çalıştı. Bu video 16.63 milyon görüntüleme ve 4 milyon dislike aldı. Sadece 257.000 beğeni aldı.

 

3- It’s Everyday Bro – Jake Paul

Jake Paul (feat.)Team 10’un It’s Everyday Bro adlı müzik videosu Mayıs 2017’de yayınlandı. Lamborghini’den villaya kadar gösterişli şeyler izleyiciyi etkileyemedi. Yayınlandığından bu yana, video 237.4 milyon görüntülenme ve 4.2 milyonluk dislike aldı.

2- Baby – Justin Bieber

Bazı insanlar Justin Bieber’ın Baby şarkısını çok seviyor, bazıları ise buna dayanamıyor. Şubat 2019’da yüklenen Baby, 11 milyon beğeni ve 10 milyon dislike aldığı için YouTube’da en sevilmeyen ikinci video oldu. Şarkı, YouTube2da 2 milyardan fazla izlenme aldı.

1- YouTube Rewind 2018: Everyone Controls Rewind

Şimdiye kadarki en sevilmeyen YouTube videosunu, YouTube’un kendisinden başkası yapmadı. The YouTube Rewind 2018, YouTube’un en büyük anlarını ve yıldızlarını kutlamak için Aralık 2018’de piyasaya sürüldü. Ancak, PewDiePie, Logal Paul, Jake Paul ve Shane Dawson gibi popüler YouTuber’lar dışarda kaldığı için izleyiciler çok kızdı.  8 dakikalık video Jon Oliver ve Will Smith gibi ünlülere odaklandı. The YouTube Rewind 2018 videosu 15 milyondan fazla dislike ve yalnızca 2,5 milyon beğeniye sahiptir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir