En Çok İzlenmeye Sahip YouTube Videoları

10. TAYLOR SWIFT – SHAKE IT OFF (2.74 Milyar)

Kısa süre önce 10 numaraya kadar inen Taylor Swift’in Shake Off Off şarkısı, YouTube başarısının içinde ve dışında bugüne kadarki en popüler şarkısı. Neredeyse 2,75 milyar görüntüleme sayısıyla Swift’in 1’er milyar izlenmeden fazla 2 şarkısı ve bununla birlikte 2 milyarı geçen 2 şarkısı vardır.

2019’un başından itibaren, yalnızca Uptown Funk tarafından tutturulmuş olan 2014 yılında yayınlanan en popüler ikinci YouTube videosu.

9. KATY PERRY – ROAR (2.75 Milyar)

YouTube izlenme sayıları dünyasında her zaman rekabet olduğunu gösteren Katy Perry’nin Roar’ı  dokuz numarayı ele geçirdi. Şubat 2019’da 10 numaralı videomuzun ötesine geçti ve hızlanmaya devam ediyor.

Orijinal olarak 5 Eylül 2013 tarihinde sitede yayınlanan Roar, sürüm öncesi tanıtım platformunu kullanmak için bu listedeki en iyi 10 videodan birini işaretleyerek YouTube’da birçok kez görev aldı. Ana video ile aynı gün yayınlanan bir lirik video, yaklaşık 90 milyon görüntülenme elde etti.

Listemizdeki Gangnam Style dışındaki en eski müzik videosu olan Roar,  kalma gücüne sahip görünüyor ve bir süre daha dünyanın en çok izlenen YouTube videolarından biri olmaya devam edecek gibi.

8. MAROON 5 – SUGAR (2.89 Milyar)

Wedding Crashers gibi 2000’lerin ortasındaki bir komedinin komplolarına dayanan bir müzik videosu beklemeyin, ama bir mega hit, ama aynen Maroon 5’in Sugar’ında olan buydu. Belki de hem film hem de müzik videosu aynı yönetmene sahip olduğundandı ya da Maroon 5’in 25 yıla yakın bir süredir pop müzikte bir aile ismi olması nedeniyleydi. Sebep ne olursa olsun, Sugar yazı yazarken 2,9 milyar görüntüden sadece utangaç bir şekilde sekiz numaralı noktaya giriyor.

Maroon 5’in 14 Ocak 2015’te YouTube’daki Vevo kanalında yayınlanmıştı ve Sorry and See You Again katılmamış olsaydı, o yılki en büyük hit olacaktı.

7. JUSTIN BIEBER – SORRY (3.08 Milyar)

Her ne kadar Justin Bieber, YouTube’da milyarlarca izlenen ikinci müzik sanatçısı olsa da, Sorry öyle değildi (o Baby). Bugüne kadarki en popüler YouTube videosu olduğunu kanıtlamış olmasına rağmen, bugüne kadar üç milyardan fazla izlenmesi ile, Sorry, milyarlarca izlenmeye ulaşan 22’nci video oldu.

Üç milyar izlenmeye sahip videolar arasında en son eklenen olsa da iki milyara ulaşan en hızlı dördüncü video oldu, bu yüzden rakiplerinden biraz daha hızlı büyüyor.

Başlangıçta sadece bir lirik videosu olması amaçlanmıştı, bu yüzden büyük popülaritesi düşünüldüğünde, şarkının ana videosu olarak ortaya çıkması çok büyük bir şans olmuştu.

6. PSY – GANGNAM STYLE (3.29 Milyar)

YouTube video tarihinde gerçek bir ikon olan Psy’nin Gangnam Style’ı milyarlarca defa izlenen ilk YouTube videosuydu. O zamanlar daha da şaşırtıcıydı, piyasaya sürülmesinden sonra altı aydan kısa bir sürede (Temmuz-Aralık 2012 arası) başarmıştı bunu. Mayıs 2014’te iki milyar görüntüye ulaşan ilk video olmaya devam ederek ve 2015’e kadar yakın bir rakibi bile olmamıştı.

Bugün YouTube’da 100’den fazla videonun her birinin milyarlarca kez izlenmesiyle birlikte, Gangnam Style hala tüm zamanların en çok izlenen videolarından biri olmaya devam etmekte ve yayınlanmasından yaklaşık yedi yıl sonra ilk on sıradaki yerini korumak için yeni rekabetçilerini geride bırakmaktadır.

5. MASHA AND THE BEAR – RECIPE FOR DISASTER (3.45 Milyar)

Bu listedeki müzik videosu olmayan ve tamamıyla İngilizce olmayan üç videodan sadece biri olan Masha ve Bear, aynı isimde bir Rus çocuk çizgi filminin belirli bir bölümüdür (veya Rusça’da Маша и Медведь). ). Şov, kendi ülkesi dışında oldukça popüler bir yere sahip olsa da, bölümlerinin çoğu, YouTube’da çok fazla izlenme elde etti. Ayrıca Netflix ve NBCUniversal’de toplu bir bölüm biçiminde yayınlanmaktadır. Ancak The Recipe for Disaster bölümü astronomik görüntü sayımı için özellikle ilgi çekicidir. 3.45 milyarda, üç milyar kez görüntülenen sadece yedi videodan oluşan bir grupta ve sitede, belki de herhangi bir yerde, tüm zamanların en popüler müzik dışı videosudur. Aslında yayınlayan kanal remi kanalı değil. Bu bölümü yükleyen kanal olan Get Movies, sadece bu bölümü paylaşarak kendine çok iyi etmiş.

4. MARK RONSON – UPTOWN FUNK FT. BRUNO MARS (3.46 Milyar)

Bu listedeki ilk üç videodan daha eski olmasına rağmen, Uptown Funk birçok yeni izleyicide etki bırakmaya devam ediyor. Kasım 2014’te ilk kez sahneye çıktı ve hızlı bir şekilde şimdiye kadarki en popüler ve en sevilen videolardan biri oldu.

Muhtemelen, izlenim sayısı kadar etkileyici olduğu gibi, bu katı rekabeti yenmesi ve buralara gelmesi de oldukça etkileyecidir. İki büyük spot sahibimiz Ed Sheeran, Taylor Swift ve Katy Perry gibi diğer büyük sanatçıların büyük müzik videoları, büyük 2014 hitlerinin milyarlarca görüntüye ulaştığını gördü. Uptown Funk, dört milyar görüntü elde etmek için hala dördüncü video olma yolunda yaklaşmaya devam ediyor.

3. WIZ KHALIFA – SEE YOU AGAIN FT. CHARLIE PUTH (4.01 Milyar)

Bu listedeki tanıtımına yardımcı olacak bir filmin bağlandığı ilk video olan Wiz Khalifa ve Charlie Puth’in See See Again, Nisan 2015’in ilk çıkışından bu yana dört milyardan fazla kez izlendi. Filmin tanıtımına yardımcı olmak için yayınlanan Fury 7 (Hızlı ve Öfkeli franchise), aynı zamanda filmin kendisinin de tribute olarak oynadığı dizinin yıldızı Paul Walker’a bir tribute olarak hizmet etti.

Şarkının müzik videosu geçici olarak en çok 10 Temmuz 2017 ile 4 Ağustos tarihleri ​​arasında YouTube’daki en çok izlenen video oldu. Zamanla, bir numaralı videomuz olan Despacito tarafından yerinden edildi. Ayrıca, 26 Ağustos 2016 – 25 Temmuz 2017 tarihleri ​​arasında YouTube’da en çok sevilen video oldu. İki milyar görüntüleme işaretini geçen ikinci video oldu ve dört milyardan fazla izlenmesi olan üç videodan biri oldu.

2. ED SHEERAN – SHAPE OF YOU (4.07 Milyar)

Tartışmalı olarak, Ed Sheeran’ın en popüler YouTube hit videosuna 800 milyon görüntü daha ekleneebilir, çünkü birlikte yayınlanan şarkı sözü videosu başlı başına oldukça popüler bir videodur. Yapsanız da yapmasanız da, Shape of You tüm zamanların en çok izlenen videolarından biri olduğunu inkar etmek mümkün değil. Bir milyar görüntüye ulaşan en hızlı üçüncü video olarak rekorları elinde tutuyor ve iki milyar ve üç milyar görüntüye ulaşmada en hızlı ikinci videodur.

See You Again ile neredeyse izlenim sayısında eşleşse de, Shape of You çok daha modern. Tüm izlenme sayısı yalnızca iki yıl içinde arttı, Ocak 2017’de giriş yaptı. Tüm zamanların en popüler ikinci videosu olarak sadece kendisini daha da güçlendirmek istiyor.

1: LUIS FONSI – DESPACITO FT DADDY YANKEE (5.97 Milyar)

Bir Amerikan şirketi tarafından işletilen ve İngilizce konuşulan içeriğin hakim olduğu bir site için, belki de tüm zamanların en popüler YouTube videosunun (ve yakında herhangi bir zamanda geçilme işareti olmadığını gösteren) bir videonun neredeyse tamamen İspanyolca söylendiğni görmek şaşırtıcı olabilir. Porto Riko sanatçıları Luis Fonsi ve Daddy Yankee’nin yer aldığı Despacito, Ocak 2017’de YouTube’u vurdu ve sadece 97 günde milyarlarca kez izlendi. İki milyar görüş elde etmek için en hızlı ve üç, dört ve beş milyar izlenme alanını tutan ilk video olacaktı ve şuan 6 milyar izlenmeyi giçmiş durumdadır.

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir