En iyi 5 akıllı televizyon

2018 ve 2019 yıllarındaki piyasadaki hemen hemen tüm TV’lerde bir miktar akıllı özellik bulunur. Bu özelliklerin olmadığı bir televizyon bulmak artık neredeyse imkansız. Telefonların veya bilgisayarların aksine, her TV üreticisinin kendi akıllı arayüzü vardır ve bunlar arasında önemli farklılıklar olabilir. Tüm akıllı platformlar eşit yapılmaz ve her biri kendi zorluklarıyla birlikte gelir. Amazon’un Alexa‘sı veya Google Home’u gibi bir çeşit ses kontrolü ile bu yıl birçok yeni TV yayınlanmış olsa da, uzun bir süre için bu özellikler çok ta değişecek gibi durmuyor. Biz de bu yazımızda sizlere piyasadaki en iyi 5 akıllı televizyonu sunacağız.

 

1- LG B8: Mükkemmel akıllı özelliklere sahip OLED TV

Bütün OLED TV’ler gibi, LG B8‘de geniş bir görüş açısına ve karanlık bir odada gerçekten gösterişli olan olağanüstü bir görüntü kalitesine sahip. Yayıcı teknolojisi sayesinde mükemmel siyahlar renkler üretirken, aynı zamanda geniş bir renk yelpazesine ve yüksek HDR tepe parlaklığına sahip.

En yeni ve en son teknolojiye sahip LG TV’ler gibi, bu akıllı TV’de LG’nin akıllı platform WebOS‘un en yeni sürümünü kullanıyor. Kullanımı kolay ve sezgisel bir arayüz sunan bu platformda, bazı şeyleri ve TV’yi kontrol etmek için sesinizi kullanabilirsiniz ve Google Asistan gibi çeşitli akıllı tüketici elektronikleri ile arayüz oluşturabilirsiniz. Arayüz, çok sayıda uygulamayla kullanılabilen en çok yönlü uygulama mağazalarından biri olan LG’nin İçerik Mağazasına erişmenizi sağlar. Genel olarak, LG B8 mükemmel akıllı özelliklere sahip mükemmel bir TV.

 

2- Sony X900F: Etkileyici bir LED LCD TV

Görüntüde kalıcı yanma riskinin bir endişe kaynağı olduğunu düşünüyorsanız ve iyi akıllı özelliklere sahip harika bir TV istiyorsanız, Sony X900F‘i inceleyin. Başta OLED’lerin aksine, yanma riski olmayan bir LED TV olan Sony X900F, neredeyse her kullanımda mükemmel resim kalitesi ve etkileyici bir performans sunar. Karanlık bir odada film izlemek ve HDR film izlemek için mükemmeldir ve spor tutkunları için keskin hareketler sunar.

Bu TV, yazılım olarak içeriği bulmayı çok kolaylaştıran Android TV Oreo 8.0‘ı kullanıyor. Arayüzde gezinmesi kolay olan cihaz, TV’nin donanımında iyi çalışır ve aradığınızı bulacağınız Google Play Store’a erişmenizi sağlar. Birçok modern TV’de olduğu gibi, uzaktan kumandada bir mikrofon da vardır, böylece sesinizi TV’nin Google Assistant ses kontrolü özelliği ile kullanabilirsiniz.

 

3- Samsung RU8000: Mükemmel Oyun Özellikleri ile kaliteli Bir TV

Sony X900F ile aynı fiyat aralığında bir şey arıyorsanız, ancak daha gelişmiş oyun özellikleri de istiyorsanız, Samsung RU8000‘i inceleyin. Sony’nin karanlık oda performansını sağlayamaz ve HDR içeriği aynı etkileyici performansa sahip değildir. Ancak,  bu video oyunları oynamak için mükemmel bir TV’dir. Hareket enterpolasyonunda bile oldukça düşük bir giriş gecikmesine sahiptir, neredeyse yırtılmaz bir oyun için FreeSync değişken yenileme hızı teknolojisini destekler ve ne zaman oyun oynadığınızı algılamak ve en düşük giriş gecikme moduna geçmek için bir Otomatik Düşük Gecikme Modu vardır.

Bu TV, Samsung’un Tizen OS işletim sistemine dayanan akıllı bir arayüze sahip. Kullanımı çok kolay ve sezgisel olan bu TV, önceden yüklenmiş çok sayıda uygulamayla birlikte gelir ve Samsung’un ihtiyaçlarınızı karşılayacak birçok başka uygulamayı bulabileceğiniz uygulama mağazasına erişmenizi sağlar. Bu TV, Samsung’un akıllı ses yardımcısı Bixby ile iyi bir şekilde bütünleştiğinden, belirli görevleri gerçekleştirmek için sesinizi kolayca kullanabilirsiniz.

 

4- TCL R617: İyi bir fiyata üstün bir performans

TCL R617 her ne kadar listemizin yukarılarındaki Samsung ve Sony ürünleri kadar iyi bir görüntü ve karanlık performansı sağlamasa da tam bir fiyat performans ürünüdür. Kendi fiyat segmentinde en iyi görüntü kalitesini kullanıcılarına sunan bu TV, eğer çok yüksek bir performans istemiyorsanız ve cebinizi de düşünüyorsanız tam size göre.

Aynı zamanda bu TV harika akıllı özelliklere sahip. Kullanımı kolay ve çok yumuşak olan Roku OS‘nin en son sürümünü çalışan TV, arayüzde çok sayıda uygulamaya ve akış kanalına erişmenizi sağlar. TCL’nin uzak uygulaması çok güçlü ve sesi yerel uygulamalardan kulaklıklarınıza aktaran “özel dinleme” özelliğine de sahiptir.

 

5- TCL 4 series 425: Daha ucuz bir alternatif

Bu TV’de bir üstteki modeli gibi bir fiyat performans ürünü. Eğer görüntü kalitesinden ödün vermeye hazırsanız ve tek istediğiniz ucuz bir fiyata alabileceğiniz maksimum performansı almaksa bu ürün tam size göre.

Başta, aynı özelliklere sahip R617’de bulunan aynı Roku TV arayüzünü kullanıyor gibi gözükse de, sadece biraz daha az gelişmiş bir arayüze sahiptir. Arayüz aracılığıyla, Roku’nun ‘Streaming Kanalları’ olarak adlandırdığı çok sayıda uygulamaya erişebileceğiniz bu TV, TV’yi kontrol eden uzaktan kumanda uygulaması da çok yönlüdür; uzaktan kumanda olarak işlev görebilir, dosyaları TV’ye aktarmanıza ve hatta TV’nin sınırlı ses kontrolüne izin vermenize izin verir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir