En iyi içerik pazarlama araçları 2019

İçeriğinize en iyi başarı şansını verin

Pazarlama, iletişim konusunun kalbindedir, ancak iletişim, tüketicilere ulaşabileceğiniz bir mesaj veya içerik gerektirir.

Eski günlerde, bu bir posterdeki slogan kadar basit olabilir, ancak bu günlerde dijital medya bolluğu ile bir satın alıcı kitleyle bağlantı kurmanın çok farklı yolları var.

Sosyal medya mesajları, video, blog yazıları ve makale özellikleri, podcast’ler, resim platformları ve hatta sohbet mesajları var.

Artık, farklı derecelerde hedefleme, eylem ve başarı derecelerine sahip bir kitleye ulaşmanın en iyi yolu yok.

Örneğin, sosyal medya işletmeler tarafından çoğunlukla gerekli görüldüğü halde, sosyal medya izleyicilerinin işlemsel bir zihinsel durum içinde olmadıklarını ve doğrudan satışların zaman sınırlı olmadıkça genellikle işe yaramadığını genellikle anlamıyorlar. Ancak, marka gelişimi için iletişim platformları olarak sosyal medya çok etkili olabilir.

Alternatif olarak, güçlü makaleler ve diğer özellikler, özellikle zaten alıcı bir kitleyi hedefliyorsa, markanıza, ürün yelpazenize veya belirli bir ürünü satın almak için kitlenizi önceden hareketlendirebilir.

Her iki durumda da, sonuç, modern pazarlamanın iyi bir içerik pazarlama stratejisine ihtiyacı olduğu ve bu, farklı medya kitleleri ile farklı kitlelere, doğru şekilde hedeflenen farklı mesajlarla oynayabilme anlamına geliyor.

1. Ion Interactive

Mükemmel derin özellikler
Çok sayıda ipucu ve destek kaynağı

Ion Interactive ile ilgili görsel sonucu

Ion Interactive, pazarlamacılara, içeriklerini çeşitli biçimlerde çevrimiçi hale getirmek için dijital bir araç takımı sunuyor. Yeni bir web sayfası oluşturmak istediğinizde bir geliştirici ekibine ihtiyacınız olduğunu mu düşünüyorsunuz? Tekrar düşünün.

Bir tür hazır, kullanıcı dostu CMS (içerik yönetim sistemi) olarak işlev gören Ion, sıfırdan başlamak istemiyorsanız hesaplamalar, değerlendirmeler gibi veri tabanlı içerik formatları, ayrıca bir dizi özelleştirilebilir web sayfası şablonu sunar , rapor kartları, sınavlar, interaktif infographics, look-books ve daha fazlası.

Ion ile bağlantı kurmak aynı zamanda özel bir müşteri hizmetleri ekibinden kişiselleştirilmiş eğitim ve sürekli rehberlik sunmanın yanı sıra, ekibinizde uzmanlığın oluşturulmasına yardımcı olacak en iyi uygulama web seminerleri ve destek videolarına ve makalelere erişim sağlar. Kabul ettiğiniz paket de ölçeklendirilebilir; bu nedenle, içerik pazarlamacılığı hedefi genişlediğinde ve kuruluşunuz Ion’a iyi geldiğinde, hizmetinizi kolayca genişletebilirsiniz.

Bu kadar zengin özellikli bir platform için, raporlama ve analitik araçları belki biraz derinlemesine sahip değil.

2. Uberflip

Çok sayıda içerik formatı mevcut
İpuçları ve püf noktaları ile iyi destek bölümü
Mükemmel müşteri hizmeti

Uberflip ile ilgili görsel sonucu

İş çekmek için içerik üretmek bir gerekliliktir, satın alma yolculuğunun her aşamasında müşterilere ulaşmak için düzenli bir şekilde yapmak tamamen başka bir şeydir ve Uberflip’in yapmayı hedeflediği şey de budur.

Kendisini ‘bir içerik deneyimi platformu’ olarak nitelendiren Uberflip, tüm içeriğinizi toplar – bloglar ve e-Kitaplardan, videolara, beyaz kitaplara ve daha fazlasına, böylece müşteriler için özel bir içerik yolculuğunu yönetebilir ve optimize edebilirsiniz.

Temel bir bileşen olarak, daha sonra içeriği daha hızlı dağıtmanıza ve potansiyel müşteri oluşturmayı hızlandırmanıza yardımcı olan belirli konular ve izleyicilerle alakalı içerik merkezleri oluşturma yeteneği mevcut.

İçerik pazarlama sürecinizi izlemek ve uyarlamak için platforma bir analitik motoru yerleştirilmiştir, ancak zorlanıyorsanız, Uberflip, kampanyanızı desteklemek için çok çeşitli ipuçları ve püf noktaları sunar. Dahası, hizmetin müşteri destek ekibi, yol boyunca herhangi bir sorunla karşılaşmanız durumunda geniş çapta yardımda bulunabiliyor.

3. Inboundli

İçerik nişleri için yüksek kaliteli toplama
İçerik stratejisini optimize etmek için kullanışlı özellikler

Inboundli ile ilgili görsel sonucu

B2B şirketlerini hedef alan Inboundli, içerik pazarlama stratejinizi hızlandırmak için hem kurum içi hem de üçüncü taraf içerik üretmenizi sağlar. Yazılım, kuruluşların erişimlerini, katılımlarını, hedef kitlelerini ve trafiklerini artırmalarına yardımcı olurken aynı zamanda süreçte zaman ve bütçe tasarrufu sağlar.

Inboundli, niş içerik gereksinimlerine odaklanır ve endüstrinizden en alakalı materyali elde etmek için makine öğrenmesi ve tahmine dayalı analitik kullanır. Aldatmacaya alışmış olanlar için, haber siteleri aracılığıyla sıkıntılı trollerden bahsetmiyorum bile, nişleriyle ilgili zamanında, anlayışlı makaleleri ortaya çıkarmak için bu araç gerçek bir nimettir.

Bunun da ötesinde, sosyal medya ve blog yayıncılığı, rakip izleme ve içerik araştırması için optimize edilmiş bir iş akışı özelliği – etkili bir içerik pazarlama işleminin çeşitli bölümlerini organize etmeye ve merkezileştirmeye yardımcı oluyor.

Inboundli, özellikle sosyal medyaya içerikleri için kilit bir kanal olarak odaklananlar için etkili ve eksiksiz.

4. Populr

Hızlı ve basit oluşturma araçları
Kullanışlı işbirliği özelliği
İş kullanımı için güçlü güvenlik

Özünde hız ve verimlilikle Populr, ‘5 dakika içinde her şey için bir sayfa oluşturmak’ sloganıyla size meydan okuyor. Hizmet, pazarlama ve satış ekiplerini web sayfalarını PowerPoint slaytlarıyla aynı şekilde birleştiren ve geliştiricilerin kullanım zorunluluğunu ortadan kaldıran bir araç takımıyla güçlendirmeyi amaçlamakta.

Populr, tasarımcı kullanmaya gerek kalmadan profesyonel bir his vermek için bir dizi web şablonu seçeneği sunarken, otomatik tasarım motoru kullanıcıların öğeleri kendi özelleştirilmiş web sayfalarına kolayca sürükleyip bırakmalarını sağlar.

Ardından, platform, sosyal medya, e-posta ve daha fazlasını kapsayan paylaşım izleyicileri ve analitik araçlarıyla içeriğinizi ölçmenize ve hassaslaştırmanıza yardımcı olur.

Diğer kullanışlı özellikler arasında işbirliği seçenekleri bulunur; böylece birden fazla kullanıcı bir web sayfasını düzenleyebilir, özelleştirilmiş markalaşma, logoların ve yazı tiplerinin kolay yüklenmesini sağlar, ayrıca ek güvenlik için şifre koruması ve şifreleme sağlar.

5. Hubspot

Satış ve pazarlama odağı
Birçok özellik
Entegrasyonlar mevcut

Hubspot ile ilgili görsel sonucu

Hubspot, içerik yönetimi, satış ve pazarlama ve sosyal medya reklamcılığı için çeşitli araçlar sunan bir platformdur. Hubspot, dönüşümleri iyileştirmeye yardımcı olacak geniş bir araç seti sunarak basitçe bir web sitesi oluşturmak ve içeriğini düzenlemenin ötesine geçiyor.

Bunu, Hubspot’un analiz yazılımı kullanılarak izlenebilecek amaç ve hedeflerin yanı sıra, bölünmüş test, içerik barındırma, bir satış ekibi içindeki ve müşterilerle iletişim için seçenekler sunarak yapar.

Ayrıca, Salesforce, G Suite ve Microsoft Office gibi bir çok ek entegrasyon vardır.

Sonuç olarak, Hubspot, sunduğu herhangi bir özellikte muhtemelen en iyi değil, ancak sunduğu kapsamlı set, onu net bir pazar lideri ve yaptığını en iyi hale getirir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir