Kısa Sürede Gmail Hesabı Nasıl Açılır

Bir Gmail hesabı oluşturmak, büyükannenizin bile yapabileceği kadar kolaydır. Herhangi bir teknik bilgi olmadan işi birkaç dakikada tamamlayabilirsiniz. 

Nasıl yapılacağını göstermeden önce, bir Gmail hesabı oluşturduğunuzda, YouTube, Haritalar, Google Play Store ve diğerleri de dahil olmak üzere tüm Google hizmetlerine erişmenizi sağlayan bir Google hesabı oluşturduğunuzu belirtmek önemlidir.Bu iyi bir yöntem çünkü bu hizmetlerin her biri için ayrı ayrı kaydolmanız gerekmez.

Gmail Hesabı Nasıl Açılır

Bir Gmail hesabı oluşturmak için yapılacak ilk şey Gmail’in web sitesini ziyaret etmek ve mavi renkli “Hesap Oluştur” düğmesini tıklamaktır. Sonra tam adınızı, şifrenizi yazmanız ve benzersiz bir kullanıcı adı / e-posta göndermeniz yeterlidir. Yaratıcılığın devreye girdiği yer burasıdır. Gmail’in o kadar çok kullanıcısı var ki, çoğu zaten alınmış olduğundan, basit ve akılda kalıcı bir kullanıcı adı bulmak zor olabilir. Endişelenmeyin: İstediğiniz kullanımda ise Gmail size birkaç öneride bulunacaktır.

Tüm detayları ekledikten sonra mavi renkte “İleri” düğmesine tıklayın. Ardından telefon numaranızı girin ve “İleri” yi tıklayın, ardından SMS ile bir doğrulama kodu alacaksınız. Bu kodu “Doğrulama kodunu girin” kutusuna girin ve “Doğrula” seçeneğini seçin.

Şimdi bir kurtarma e-postası (isteğe bağlı), doğum tarihiniz ve cinsiyet dahil olmak üzere birkaç ayrıntı daha ekleme zamanı. İşiniz bittiğinde, “İleri” düğmesini tıklayın, ardından Google’ın Gizlilik ve Şartlarını incelemeniz gerekir. Birkaç kez aşağı bakacak şekilde mavi oka tıklayın ve ardından “Kabul ediyorum” seçeneğini seçin. Tebrikler, başarıyla bir Gmail / Google hesabı kurdunuz. Gmail arayüzü birkaç saniye içinde yüklenerek e-posta gönderip almaya başlamanıza izin verir.

Bir Gmail hesabı oluşturmaya ilişkin adım adım talimatlar:

  1. Gmail’in web sitesini ziyaret edin ve “Bir Hesap Oluştur” düğmesini tıklayın.
  2. Gerekli bilgiyi girin (ad, şifre…) ve “İleri” düğmesini tıklayın.
  3. Telefon numaranızı girin ve “İleri” yi tıklayın, ardından doğrulama kodunu içeren bir SMS alacaksınız.
  4. Doğrulama kodunu girin ve “Doğrula” seçeneğini seçin.
  5. Gerekli bilgileri (kurtarma e-postası, doğum tarihi…) ekleyin ve “İleri” düğmesini tıklayın.
  6. Birkaç kez aşağı bakacak şekilde mavi oka tıklayın ve ardından “Kabul ediyorum” seçeneğini seçin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir