En İyi TV Tavsiyeleri nelerdir ? Hangi TV’yi Almalıyım? – 2019

2019’un en iyi 5 televizyonuyla tanışmaya hazır mısınız?

En İyi TV Alış Rehberi’ne hoş geldiniz: 2019’da Teknoparse olarak sizlere eviniz için en iyi TV setlerini tamamlamasına yardımcı olması için liste ve bilgiler hazırladık.

En iyi TV yalnızca en güçlü özelliklere veya en şık tasarıma sahip olan değil: ihtiyaçlarınızı en iyi şekilde karşılayan set budur. Yeni ekranınızda saatlerce zaman harcayacaksınız ve muhtemelen büyük miktarda para harcayacaksınız bu yüzden eviniz için doğru olandan emin olmak isteyeceksiniz.

Kafanız karıştıysa, mevcut en iyi TV rehberimiz pazarlık satın alma panellerini en iyi 4K ekranlardan ayırmanıza yardımcı olacaktır. Spesifikasyonları karşılaştırarak saatler boyu araştırma yapmadan harika bir düz ekran bulmanıza yardımcı olacağız sonuçta, araştırmayı çoktan yaptık.

“Öyleyse, şimdi bir TV almalı mıyım yoksa beklemeli miyim?”

Bu çok sorulan bir soru. Çoğu teknoloji gibi, TV’ler de her zaman artan bir şekilde daha iyi hale geliyor  bunun anlamı, evet, bir yıl beklerseniz, muhtemelen daha az parayla daha büyük, daha canlı bir TV olacaktır.

Ancak, üreticilerin Ultra HD , Wide Color Gamut ve HDR gibi yeni ekran standartlarını benimsemek için koştukları son zamanlarda büyük bir ilerleme telaşı yaşandığını söyledi .

Akıllı TV üreticilerinin çoğunluğu şimdi bu yeni nesil özellikleri destekliyor, ancak birkaç durumda küçük baskıları kontrol etmeniz gerekecek.

Bir sonraki TV satın alma işleminiz bu teknolojileri desteklediği sürece (bir Ultra HD Premium sertifikası aramak iyi bir yoldur), bir sonraki set grubunun geldiği altı ay içinde kendinizi tekmelemeyeceğinizi düşünüyoruz.

Ancak, bir sonraki donanım özellikleri dalgasına karşı geleceğe karşı koruma istiyorsanız, yeni HDMI 2.1 standardı , ciddi oyun kurulumları için çok önemli olacak: saniyede 60 kare, 120‘de 4K ve 800 çözünürlük desteği HDMI üzerinden desteklenecek yeni oyun özellikleri.

Kesinlikle harika bir teknoloji, ancak oyununuza ciddi bir şekilde girmiyorsanız, şimdi satın alma işleminde güvenli olduğunuzu düşünüyoruz. 

2019’un en iyi TV’leri

Samsung Q90 QLED TV (2019)

Şimdiye kadarki en iyi TV’ Samsung Q90 QLED TV  olarak listenin en başında yer almaktadır.

Özellikleri :
Ağırlık 43.1 kg
Boyutlar
1621 x 970 x 198 mm
HDR Quantum HDR 8x
Ekran boyutu 65 inç
Çözünürlük 7680 x 4320
İşlemci Çekirdek Sayısı 4
Smart TV Uygulamaları Netflix
YouTube
Yenileme Hızı 100 Hz
Desteklenen Çözünürlükler  7680×4320 @ 60Hz
Ses Çıkışı (RMS) 60 W
Diğer Bluetooth Ses, 360 Kamera Desteği, WiFi Direct , Mobil Cihaza TV Sesi , HDMI (4), USB (3), Dahili Wifi, AI Teknolojisi (Yapay Zeka), Smart TV,
Fiyat : 28.669,00 ₺ – 31.999,00 ₺

➕ Mükemmel görüntü kalitesi
➕ İnanılmaz HDR performansı
➕ Daha geniş görüş açıları
➕ Kapsamlı akıllı platform
➕ Çekici tasarım ve iyi inşa
➖ Dolby Vision desteği yok
➖ Dolby Atmos hoparlörü yok

Geçen yıl, Samsung Q9FN , özellikleri ve görüntü kalitesi nedeniyle bolca övgü kazandı. Ama şimdi Q90 QLED TV’nin en iyi 4K TV listemizde yerini aldı. Q9FN mükemmel değildi ve görüş açıları ve siyahın üzerindeki ayrıntılara zarar veren aşırı agresif bir yerel karartma sistemi hakkında meşru şikayetler vardı.

Samsung, bu eleştirileri açıkça gördü ve doğrudan Q90da ele aldı. Yeni model, bir OLED TV’ye karşı kendine has bir görüş açısı sağlar ve yerel karartma, gölge ayrıntılarını kaybetmeden derin siyahlar sunar. Bu amaçla, yeni Ultra Black Elite filtresi, ortam ışığını sadece inancı engelleyecek şekilde reddeden bir vahiyden başka bir şey değildir.

Kapsamlı özellikler ve üstün görüntü yenilikleri içeren Samsung Q90‘ın bugüne kadar incelediğimiz en etkileyici QLED olduğunu söylemek çok da önemli değil. Sonuç olarak, bu TV, en iyi OLED’lerle bile rekabet edebilen ve çoğu zaman aşan bir performans sağlayabilir.

LG C9 OLED Serisi (2019)

Gezegendeki en zevkli görüntüye sahip LG C9 QLED TV 

Özellikleri :
Ağırlık 49.5 kg
Boyutlar
1895 x 1130 x 285 mm
HDR Ultra HD (4K)
Ekran boyutu 77 inç
Çözünürlük 3840×2160
İşlemci Çekirdek Sayısı 4
Smart TV Uygulamaları Netflix
LG Store
YouTube
Kontrast Sonsuz
Desteklenen Çözünürlükler  3840x2160p @ 60 Hz
Ses Çıkışı (RMS) 40 W
Diğer Bluetooth ,  WiFi Direct ,  HDMI (4), USB (3), Smart TV, AI Teknolojisi (Yapay Zeka)
Fiyat : 59.999,00 ₺

➕ Dolby Vision ve Atmos
➕ AI gelişmiş akıllı platform
➕ Muhteşem tasarım
➖ LCD vs parlaklık yoksun
➖ Üst düzey LG OLED’lere kıyasla daha zayıf hoparlörler

LG C8 modelini geçen yıldan itibaren değiştiren ve yukarıdaki Q90 karşısında en üst sıraya çıkacak olan LG C9 OLED, TV yapımcısının OLED teknolojisinin çarpıcı bir evrimi . 

Etkileyici bir ekranı muazzam miktarda özellik ve formatla birleştirmek LG’nin mükemmel webOS akıllı platformuyla  hiç şüphesiz şimdiye kadar yapılmış en iyi 4K TV’lerden biri. Geçen yılki modelde büyük farklar yoktur, ancak 2nd Gen a9 işlemcisinin eklenmesi, görüntü işlemenin gerçekten birinci sınıf olduğu anlamına gelir.

LCD TV kadar parlak olmasa da, bu koyu siyahlar görüntünün dinamik aralığı için büyük bir fark yaratıyor. Aynı zamanda, doğal 4K içeriği ile şaşırtıcı bir detay seviyesinden bahsetmek yerine, canlı ve muhteşem renklere de sahip.

Ürün yelpazesinde daha pahalı olan LG modelleri var: W9 ve E9 OLED’leri dikkate değer, ancak meraklısı form faktörü ve daha büyük ses çıkışı için ödeme yapıyorsunuz. Bu yıl bir OLED TV için ya da gerçekten herhangi bir TV için – fiyat için performans gösteren, gerçekten C9’u düşünmelisiniz.

LG E8 OLED Serisi (2018)

Küçük bir işlemci OLED ürün yelpazesinde büyük bir fark yaratıyor

Özellikleri :
Ağırlık 49.5 kg
Boyutlar
1895 x 1130 x 285 mm
HDR Ultra HD (4K)
Ekran boyutu 65 inç
Çözünürlük 3840×2160
İşlemci Çekirdek Sayısı 4
Smart TV Uygulamaları LG Store
Kontrast Sonsuz
Desteklenen Çözünürlükler  3840x2160p @ 60 Hz
Ses Çıkışı (RMS) 60 W
Diğer Bluetooth ,  WiFi Direct ,  HDMI (4), USB (3), Smart TV, AI Teknolojisi (Yapay Zeka)
Fiyat : 26.998,00 ₺

➕ Mükemmel görüntü kalitesi
➕ Zengin ve güzel tasarım
➕ Mükemmel işletim sistemi
➖ Ara sıra resim gürültüsü
➖ LCD vs parlaklık yoksun

Mevcut OLED ekran teknolojisinin donanım yeteneklerini mümkün olduğunca ileriye götüren LG, 2018 için LG, bu ekranları çalıştıran yazılıma dikkatini çekti – ve odağındaki bu kayma, şaşırtıcı bir şekilde etkileyici sonuçlar verdi; 2017‘lerle ilişkili artık kıkırdamalar zaten olağanüstü OLED setleri.

OLED65E8 selefinden sonik olarak bir miktar toprak kaybediyor ve Samsung’un yeni Q9FN amiral gemisi LCD TV’sinde bu yıl sert bir rekabet var, ancak OLED hayranlarının büyümekte olan tüm lejyonlarının muhtemelen OLED65E8‘nin konforlu bir şekilde en iyi OLED TV olduğunu duymaları gerekiyor LG hiç yaptı.

Philips 803 OLED

Bütçe olarak düşünürsek alınabilecek en iyi 4K TV olarak listemize ekledik.

Özellikleri :
Ağırlık 26.2 kg
Boyutlar
1400 x 867 x 160 mm
HDR Ultra HD (4K) 
Ekran boyutu 55 inç
Çözünürlük 3840×2160
İşlemci Çekirdek Sayısı 4
Smart TV Uygulamaları YouTube
Google Play Movies
Google Play Music
Google Arama
Social TV
Yenileme Hızı (Yazılımı) PPI 4500
Dahili Depolama  16 GB
Ses Çıkışı (RMS) 50 W
Diğer Bluetooth ,  WiFi Direct ,  HDMI (4), USB (1) 3.0 , USB (2) 2.0 ,  Smart TV, AI Teknolojisi (Yapay Zeka)
Fiyat : 13.498,00 ₺

➕ Mükemmel görüntü performansı
➕ Üç Taraflı Ambilight
➕ Tasarımcı iyi görünüyor
➖ Freeview Play yok
➖ Sadece iki tam özellikli HDMI girişi

İkinci nesil OLED TV’leri ve yeni bir P5 Perfect Processing Engine ile Philips, geçen yılki Philips 9002 OLED’in yapabildiği canlı görüntü ve renk kontrastını daha da geliştirmeyi başardı .

Philips 803 gerçekten yetenekli bir 4K televizyondur ve Philips’in amiral gemisi 903 modeline daha ucuz kardeşi olmak için her şeyden daha iyidir yani Bowers & Wilkins hoparlörlerini almazsınız, ancak düşük fiyatı 803’ü daha da yakalar .

Bu, bugün piyasada bulabileceğiniz en umut verici OLED’lerden biriyken, Philips’in Hue uyumlu Ambilight oda aydınlatma sistemi, evde izlemek için mükemmeldir. Yazılım, panelin düşük yakalama TV provizyonu, yalnızca iki tam özellikli UHD HDMI girişi ve Dolby Vision eksikliği gibi vaadiyle uyuşmuyor. Ancak bunlar göz kamaştırıcı bir OLED resmi karşısında küçük kaygılar.

Sony Bravia XF90 Serisi (2018)

Bu hepimizin beklediği HDR düz ekran

Özellikleri :
Ağırlık 38 kg
Boyutlar
1458 x 836 x 196 mm
HDR Ultra HD (4K)
Ekran boyutu 55 inç
Çözünürlük 3840×2160
İşlemci Çekirdek Sayısı 4
Smart TV Uygulamaları Web Tarayıcı (Vewd)
Google Play Store
Android TV
İşletim Sistemi Android TV
Dahili Depolama  16 GB
Ses Çıkışı (RMS) 98 W
Diğer Bluetooth ,  WiFi Direct ,  HDMI (4),  USB (3) 2.0 ,  Smart TV, Akıllı Telefon ile Kontrol
Fiyat : 13.498,00 ₺

➕ Yerel karartmalı doğrudan LED
➕ Mükemmel hareket yönetimi
➕ Unfussy ama şık tasarım
➖ HDR biraz loş

Tamam, öyleyse Sony’nin yeni A1 OLED veya olağanüstü ama pahalı ZD9unu karşılayamazsanız, Sony’nin yepyeni XF90 serisini inceleyin. Üstün 4K görüntü netliği, güçlü SDR’den HDR’ye yeniden yapılanma ve pürüzsüz bir doğrudan LED arka ışığıyla Sony, XF90 ile çok farklı bir şey sunuyor. Görüntülerin tutarlılığını, futbol taraftarları için mükemmel bir şekilde tutulan hareketi, geniş renk gamı ​​panelinin göze çarpan canlılığını ve izlemesi kolay HDR’sini sevdik – göz yorgunluğuna eşlik etmeden spektral vurgular elde ediyorsunuz. 

Bu setin yüksek ancak adil fiyat noktası göz önüne alındığında, sahip olduğumuz tüm çekinceler ihmal edilebilir düzeydedir. XF90 önerildi ve Tavsiye edilen ödülümüzü hak etti. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir