En İyi Ücretsiz Blog Siteleri 2019

En İyi Ücretsiz Blog Siteleri

1-Wix

Wix’te paralı üyelik seçenekleri de mevcut olmasına rağmen bedava da kullanabiliyorsunuz. Ayrıca bedava üyelikte en iyi sınırlamalara sahip olan site olduğunu düşünüyoruz. Ücretsiz kullanımda siteniz Wix uzantılı olacak ve aylık 500MB’lık kotanız bulunmaktadır. Ayrıca 500MB’lık depolama hakkınız bulunmaktadır.

Bloğunuzda kısıtlanmamış sayıda sayfa kullanabilirsiniz. Wix’in kendini gösterdiği kısım ise blog fonksiyonlarının gelişmiş olmasıdır. Editör kısmı basit olabilir ancak, istediğiniz hemen hemen her alana erişiminiz ve düzenleme şansınız bulunmaktadır.

2-WordPress

Güçlü ve bol kişiselleştirmesi ile WordPress, her çeşit blog için oldukça ideal bir tercihtir.

Eğer ilk bloğunuzu oluşturuyorsanız, basit bir kurulum sihirbazı size isim seçme, tema seçme gibi konularda rehber olacaktır. Basitçe sihirbazı dinleyip bloğunuzu kurabilir ve yazmaya başlayabilirsiniz. Ancak asıl eğlence kendiniz editlemeye başladığınızda başlıyor. Bu kısımda bloğunuzun görüntüsünü hemen hemen her şekilde değiştirebiliyorsunuz.

Diğer blog sitelerinden farklı olarak çek bırak şeklinde çalışmıyor. Alışmanız biraz zaman alabilir, ama buna değeceğini düşünüyoruz. Çünkü size kişisel bir blog yaratma fırsatı sunuyor. Ayrıca editör kısmında statik sayfalarda oluşturabiliyorsunuz, örneğin kendiniz hakkında bir bölüm oluşturabilirsiniz.

3-Blogger

Blogger ise önerdiğimiz bir başka platform. WordPress kadar güçlü veya iyi olmasa da yeni kullanıclar için daha erişilebilir ve kolaydır. Google’a ait olması bunun sebeplerindir biridir, belki de ana sebebidir diyebiliriz.

Blogger, gerçekten hoş temalar sunuyor. Hepsi de mobile optimize edilmiş temalardır ki bu önemli bir şey. Günümüzde çoğu kişi blogları, haberleri telefonlarından takip ediyorlar. Post editleme kısmı WordPress’e çok benzese de daha az seçenek sunuyor. Bunun iyi yanı ise daha az kafa karıştırıcı ve kullanması kolay hale gelmesidir.

4-Weebly

Weebly, çek bırak sistemi bloğunuzu oluşturmanızda modüler bir yol izliyor. İstediğiniz şeyleri bloğunuzda istediğiniz yere sürükleyip bırakarak ekleyebilirsiniz.

Basit bir tema seçip, bloğunuza istediğiniz linkleri kopyalamaya, yazılarınızı yazmaya başlayabilirsiniz. Kendinize ait bloğunuzu hiç bir menü işlemiyle edit seçenekleriyle vakit harcamadan oluşturdunuz. Tebrikler 😀

Hemen hemen tamamen ücretsiz olan bu platform sadece bazı noktalarda ücret istiyor. Sayfanızdaki bir bölümü belirli alanlara taşımak gibi seçenekler ücretli olabiliyor.

5-Penzu

Diğer blog sitelerinin aksine Penzu biraz daha gizli bir günlük olmayı amaçlıyor. Penzu, günlük, anı defteri veya gezi notları gibi şeyleri kaydedebileceğiniz bir platform. Yazdığınız her şey kendiliğinden kilit altına alınıyor. Eğer birilerinin okumasını istiyorsanız bunları okunabilir hale getirmeniz gerekmektedir. iOs ve Android’de uygulamasını bedava indirebilirsiniz. Malesef farklı arka planlar veya renkler ücretli. Asıl amacı yazılarınızı saklamak olduğundan belki de çok önemli bir sorun olmayabilir.

 

 

 

 

 

 

One Reply to “En İyi Ücretsiz Blog Siteleri 2019”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir