En iyi ücretsiz e-posta istemcileri 2019

Ücretsiz bir e-posta istemcisi hayatınızı değiştirebilir. Saçma gelebilir, ancak her hafta gelen kutunuzu kontrol etmek, cevaplamak, iletmek ve ya listelemek için ne kadar zaman harcadığınızı düşünün. Birkaç farklı e-posta adresi kullanıyorsanız (çoğumuzun yaptığı gibi), bu yazımız tam size göre.

Özel bir e-posta istemcisini kullanmak, yalnızca birden fazla e-posta hesabıyla başa çıkmayı kolaylaştırmakla kalmaz, aynı zamanda bir takvim, iletişim yönetimi ve kullandığınız diğer masaüstü yazılımları ile düzgün entegrasyon gibi ekstra özelliklerden de tam olarak yararlanabileceğiniz anlamına gelir. Diğer pek çok yazılım türünde olduğu gibi, e-posta istemcileri de eşit değiller.

En iyi ücretsiz e-posta istemcisi seçimlerimize göz atarsanız, şüphesiz birkaç tanıdık ad göreceksiniz. Ancak, duymamış veya denememiş olabileceğiniz bazılarını bulacaksınız, bu nedenle belki de yeni bir e-posta istemcisini deneme zamanı çoktan gelmiştir!

 

1. eM Client

Çok çeşitli e-posta sağlayıcıları, entegre sohbet, akıllı çeviri ve basit geçiş desteği ile en iyi e-posta istemcisi durumunda

Kolay taşıma araçları
Entegre sohbet
Akıllı, erişilebilir tasarım

eM Client ile ilgili görsel sonucu

eM e-posta istemcisi yaklaşık 10 yıldan beri var ve bu uzun gelişme boyunca Windows için en iyi ücretsiz e-posta istemcisi haline geldi.

eM postalarınızı Gmail, Exchange, iCloud ve Outlook.com’dan taşımayı kolaylaştırır – sadece e-posta adresinizi girin; sizin için uygun ayarları yapacaktır. eM , kişilerinizi ve takviminizi de içe aktarabilir ve ayrı ayrı yönetmeyi tercih ederseniz, bu seçeneklerin seçimini kaldırmak kolaydır.

Jabber ve Google Chat de dahil olmak üzere ortak platformları destekleyen entegre bir sohbet uygulaması da var ve arama fonksiyonu webmail arayüzlerinde bulabileceklerinizden çok daha üstün.

Çoğu ücretsiz e-posta istemcisinin aksine, eM ayrıca otomatik çeviri, gecikmeli gönderme ve şifreleme gibi gelişmiş seçeneklerle doludur. Bu olağanüstü araç seti, iki e-posta hesabını yönetmek için ideal.

Daha fazla hesabınız varsa, bir kereye mahsus bir ücret karşılığında eM Client Pro’ya yükseltmeye değer. Bu, sınırsız sayıda hesap bağlamanıza, VIP desteğine erişmenize (ihtiyaç duymadığınız durumlarda) ve e-posta istemcisini ticari olarak kullanmanıza olanak tanır.

 

2. Mailbird Lite

Tüm sosyal uygulamalarınızı birbirine bağlayan mükemmel görünümlü bir istemci

Sosyal uygulamalarla bütünleşir
Çok kolay kurulum

Mailbird Lite ile ilgili görsel sonucu

Mailbird Lite sadece bir e-posta uygulaması değil – planlama, sohbet, dosya senkronizasyonu ve ekip çalışması için uygulamalar ekleyebileceğiniz bütün bir iletişim platformudur.

Ücretsiz kullanıcılar hızlı okuma, e-posta erteleme ve eklerin hızlı önizlemesi gibi özellikleri kaçırıyor, ancak Mailbird Lite hala mükemmel bir seçim durumunda. Lite sürümü yalnızca bir e-posta hesabını bağlamana izin veriyor, ancak hız için optimize edilmiş ve önyükleme yapmak için harika görünüyor.

Kurulum basittir; e-posta bilgilerinizi girin; Mailbird Lite, gerekli POP veya IMAP ayarlarını otomatik olarak bulacaktır, sonra mesajlarınızı almaya çalışacaktır. Facebook hesabınızla bağlantı kurmanızı sağlar, böylece gelen kutunuzu kişilerinizin profil fotoğraflarıyla canlandırabilir ve Whatsapp, Google Takvim, ücretsiz görev yöneticisi Moo.do ve ekip çalışması uygulaması Asana ile bağlantı kurabilir.

 

3. Hiri

E-posta alışkanlıklarını iyileştirecek zaman kazandıran araçlar ile paketlenmiş güzel bir seçenek

Harika takvim ve zamanlama özelliği
Akıllı verimlilik araçları

Hiri ile ilgili görsel sonucu

Öncelikle iş kullanıcıları göz önünde bulundurularak tasarlanmıştır (şu anda yalnızca Hotmail, Outlook ve Exchange dahil olmak üzere Microsoft e-posta hizmetlerini desteklemektedir), ancak ev kullanıcıları da üretkenliği artıran özelliklerinden memnun kalacaklardır.

E-postalarınızı yönetmek, okumak ve yanıtlamak için çok zaman harcıyorsanız, Hiri sizin için harika bir e-posta istemcisidir. Bir bakışta ne kadar okunmamış mesajınız olduğunu ve bunları kontrol etmeden önce ne kadar beklemeniz gerektiğini görmenize olanak tanıyan akıllı bir kontrol paneli içerir (sonuçta, ne kadarının gerçekten anında yanıt alması gerekiyor ki?).

 

4. Mozilla Thunderbird

Mozilla’dan beklediğiniz gibi birçok özellik ve uzantı bulunduruyor

Sınırsız hesapları destekliyor

Firefox geliştiricisi Mozilla’dan Thunderbird, sadece daha akıllı görünmekle kalmaz, aynı zamanda çok daha iyi çalışır. Takviminizi tam olarak kullanmak için artık bir uzantı indirmenize ve yapılandırmanıza gerek yok ve etkinlikleri kesmek, kopyalamak ve silmek zahmetsizdir.

Thunderbird’e istediğiniz kadar e-posta adresi bağlayabilirsiniz ve yükseltmek için reklam veya istekte bulunmadan tamamen ücretsizdir. Ayrıca, çok sayıda özelleştirilebilir seçenekle birlikte oldukça esnektir ve belirli bir özelliği göremiyorsanız, Thunderbird’ü üçüncü taraf uzantılarıyla genişletebilirsiniz.

Thunderbird hala alışması biraz zaman alıyor (çok fazla seçenek var, arayüz ilk başta biraz kafa karıştırıcı), ancak özellikle yönetecek çok fazla hesabınız varsa, size iyi hizmet edecek mükemmel bir e-posta istemcisi.

 

5. Spike

Gelen kutunuza WhatsApp görünüşü verin

Sınırsız e-posta hesaplarını destekler
Yararlı sohbet tarzı arayüz
Şifreleme sunar

spike email client ile ilgili görsel sonucu

Spike, iOS, Android, Windows ve Mac için mevcut çok yönlü ücretsiz bir e-posta istemcisidir ve yazılımı yüklemek için zamanınız olmadığı zamanlar için kullanışlı bir web uygulaması sunar.

WhatsApp’a çok benzeyen bir tarzda, gerçek zamanlı olarak mesajlar ve cevapları gerçek zamanlı olarak ilettiği anlamına gelen ilk ‘konuşma’ e-posta uygulaması olarak nitelendirilir. Bu, arkadaşlarınıza ve ailenize göndereceğiniz kısa e-posta türleri için özellikle işe yarar, genellikle iç içe geçmiş mesajların karışıklığı olacak uzun e-posta zincirlerini takip etmeyi canlandırıcı bir şekilde kolaylaştırır.

Spike, sınırsız sayıda e-posta hesabını ve en fazla 10 ‘grup sohbet odasını’ destekleyen kişisel kullanım için ücretsizdir. Dağınık cevap listelerinde dolanmaktan bıktıysanız, temiz bir nefes almanıza yardımcı olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir