En iyi ücretsiz Photoshop alternatifleri 2019

Ücretsiz bir fotoğraf editörü fotoğraflarınızı ‘İdare eder’ durumundan ‘Harika’ durumuna dönüştürebilir ve bu yazımızda sizler için en iyilerini seçtik.

Çevrenizdeki programların hangisinin sizin için en iyisi olduğunu bilmek zor olabilir. Bu yüzden teste çok çeşitli fotoğraf editörleri koymak için saatler harcadık ve her beceri ve deneyim seviyesi için en iyisini seçtik. Photoshop’a parasını harcayan özellikler içeren güçlü yazılımdan, resimlerinize birkaç tıklama ile tamamen yeni bir görünüm kazandıran basit araçlara, herkes için bir şeyler var.

Birçok ücretsiz fotoğraf editörü, bir abonelik için ödeme yapmazsanız ya da görüntülere filigran koymazsanız, yalnızca çok sınırlı sayıda araç sunar, ancak buradaki araçların hiçbirinde bu tür kısıtlamalar yok. Hangisini seçerseniz seçin, sizi yakalayacak gizli numaraları olmadığından emin olabilirsiniz.

1. GIMP

Gelişmiş resim düzenleme için en iyi ücretsiz fotoğraf editörü

+  Gelişmiş seçenekler

+  Hiçbir reklam veya sınırlama yok

gimp ile ilgili görsel sonucu

GIMP (GNU Image Manipulation Program) piyasadaki en iyi ücretsiz fotoğraf editörüdür. Bu üstün yazılım bulabileceğiniz türden görüntü geliştirme araçlarıyla dolu ve her gün daha fazlası eklenmekte.

Fotoğraf düzenleme araç seti ve katmanları, maskeleri, eğrileri ve düzeyleri içerir. Akıllı seçim araçlarıyla mükemmel klonlama damgası ve iyileştirme araçlarıyla kusurları kolayca ortadan kaldırabilir, özel fırçalar oluşturabilir, perspektif değişiklikleri uygulayabilir ve izole alanlarda değişiklikler yapabilirsiniz.

GIMP açık kaynaklı ücretsiz bir fotoğraf editörüdür ve kullanıcı ve geliştiricileri topluluğu, yardımcı programını daha da genişletmek için çok sayıda eklenti koleksiyonu oluşturmuştur. Bunların çoğu önceden yüklenmiş olarak gelir ve resmi kütüphaneden daha fazla şey indirebilirsiniz. Bu yeterli değilse, Photoshop eklentilerini bile yükleyebilirsiniz.

 

2. Ashampoo Photo Optimizer 2019

Otomatik optimizasyon araçları ile sorunsuz fotoğraf düzenleme

Tek tıklamayla optimizasyon

Hassas manuel kontroller

Ashampoo Photo Optimizer 2019 ile ilgili görsel sonucu

Acele düzenlemeniz gereken birçok fotoğrafınız varsa, Ashampoo Photo Optimizer 2019 sizin için uygun olabilir. Arayüzü temiz ve reklamlardan tamamen yoksun (ancak kullanmaya başlamadan önce bir e-posta adresi vermeniz gerekecek).

Fotoğrafların içe aktarılması çok kolay ve bir kez eklendiklerinde, zaman kazanmak için döndürmek veya aynalamak için birkaç defa seçebilirsiniz. Ayrıca, yazılımın tek tıklamalı optimizasyon aracıyla geliştirmek için fotoğrafları tek tek seçebilirsiniz. Testlerimizde bu özellik manzaralar için iyi çalıştı, ancak diğer konular için her zaman mükemmel değildi.

Manuel renk ve pozlama düzeltmeleri yapmak istiyorsanız, tam olarak bunu yapmanıza izin veren yarım düzine sürgü var. Aynı renk değişikliklerini aynı anda tüm resimlere uygulayamazsınız, ancak hızlı düzeltmeler yapmak için mükemmel bir ücretsiz fotoğraf editörüdür.

Daha gelişmiş düzenleme için, gelişmiş optimizasyon araçlarıyla birlikte yazılımın premium sürümü olan Ashampoo Photo Optimizer 7’yi inceleyin.

 

3. Canva

Tarayıcınızdaki profesyonel düzeyde fotoğraf düzenleme

Şablonların mükemmel seçimi

Ücretsiz bulut depolama içeriyor

Canva ile ilgili görsel sonucu

Canva, web tarayıcınızda çalışan bir fotoğraf editörüdür ve favori fotoğraflarınızı kartlara, posterlere, davetlere ve sosyal medya yayınlarına dönüştürmek için idealdir.

Canva, ücretsiz ve ücretli iki kademeye sahiptir, ancak ücretsiz versiyonu normal kullanıcıları için mükemmeldir. Sadece e-posta adresinizle kaydolarak; fotoğraflarınız ve tasarımlarınız için 1GB ücretsiz bulut depolama alanı, 8000 şablon kullanmak ve düzenlemek ve çalışmalarınızı düzenli tutmak için iki klasör elde edersiniz.

Burada klon fırçaları ve akıllı seçiciler gibi gelişmiş araçlar bulamazsınız, ancak renk tonları uygulamak, skeç efektleri, keskinleştirme, parlaklığı ayarlama, doygunluk ve kontrast ve daha pek çok şey için kullanışlı sürgü seti vardır.

 

4. Fotor

Fotoğraflarınızın saniyeler içinde parlamasını sağlamak için tek tık yeterli

Birinci sınıf filtreler

Toplu görüntü işleme

Fotor ile ilgili görsel sonucu

Fotor, resimlerinize hızlı bir şekilde düzenlemek için ideal olan ücretsiz bir fotoğraf editörüdür. Klon fırçası veya iyileştirme aracı ile yapmanız gereken belirli bir rötuş alanı varsa, işinize yaramayabilir. Bununla birlikte, ihtiyaçlarınız basitse, üst düzey filtre yığını bu editörde sizi bekliyor.

Örneğin Fotor’un akıllı menü sisteminden kolayca erişilebilen, kusursuz bir eğim kaydırma aracı ve klasik ve canlı renk ayarlaması var. Kendi eğrilerinizi ve seviyelerinizi de elle değiştirebilirsiniz, hem de ileri teknoloji araçların karmaşıklığı olmadan.

Fotor’un en parlak işlevi ve pek çok ücretsiz fotoğraf editöründe sıkça bulunmayan bir tanesi, toplu işlem aracıdır.

 

5. Photo Pos Pro

Basit bir arayüzde gelişmiş fotoğraf düzenleme araçları

Akıllı arayüz

Başlangıç ve ileri modlar

Photo Pos Pro ile ilgili görsel sonucu

Photo Pos Pro, Paint.net ve GIMP kadar iyi tanınmıyor, ancak gelişmiş görüntü geliştirme araçlarıyla dolu başka bir üst kalitede ücretsiz fotoğraf editörü.

Bu ücretsiz fotoğraf editörünün arayüzü, GIMP’nin menü ve araç çubukları dizisinden daha akıllı ve daha erişilebilir, her şey mantıklı ve tutarlı bir şekilde düzenlenmiş. Hala korkutucu geliyorsa, Fotor’un filtre tabanlı yaklaşımına benzeyen isteğe bağlı bir ‘acemi’ düzeni de var. Seçim senin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir