En İyi Ücretsiz Video Edit Programları

Ücretsiz video düzenleme yazılımı kullanmak, videolarınızı düzenlemek için uygun bir yoldur. Ayrıca, çoğu editörlerin kullanımı için yapıldığından kullanımı kolaydır. Bir videodan ses ayıklamak veya farklı ses eklemek, videonun bölümlerini kesmek, altyazı eklemek, bir DVD menüsü oluşturmak, video dosyalarını birleştirmek veya bir videoyu içeri veya dışarı aktarmak istiyorsanız, video düzenleme programı isteyebilirsiniz. Çoğu yazarın bir tür video editörüne ihtiyacı vardır.

Ücretsiz video düzenleyicilerin çoğu, profesyonel sürümlerinin reklamını yapmak için özelliklerini kısıtladığından, gelişmiş düzenlemeler yapmanıza engel olabilirler. Daha gelişmiş özelliklere sahip ancak ücretsiz olmayan editörler için orta seviye dijital video yazılımı veya en iyi profesyonel video düzenleme programlarını inceleyin.

1-OpenShot (Windows, Mac, and Linux)

OpenShot ile video düzenlerken, onunla yapabileceğiniz her şeyi öğrendiğinizde olağanüstüdür. Windows, Mac ve Linux sistemleri için ücretsiz indirebilirsiniz.

Bu ücretsiz düzenleyicide desteklenen özellikler arasında sürükle ve bırak, görüntü ve ses desteği, eğri tabanlı ana kare animasyonları, sınırsız izler ve katmanlar ve 3D animasyonlu başlıklar ve efektler için masaüstü entegrasyonu yer alıyor.

OpenShot ayrıca klibi yeniden boyutlandırma, scaling, trimming, snapping, and rotation, plus motion picture credit scrolling, frame-stepping, time-mapping, audio mixing ve gerçek zamanlı önizleme için de iyidir.

Bunların hepsini ücretsiz olarak denemeniz bir video editörü satın almadan önce kendinizi görmek ve pratik yapmak için çok iyi olabilir.

2-VideoPad (Windows and Mac)

Hem Windows hem de Mac için başka bir video düzenleme yazılımı NCH Software’den gelen VideoPad’dir. Ticari olmayan kullanım için ücretsizdir.

Sürükle ve bırak, efektler, geçişler, 3D video düzenleme, metin ve altyazı yerleşimi, video sabitleme, kolay anlatım, ücretsiz dahili ses efektleri ve renk kontrolünü destekler.

VideoPad ayrıca video hızını değiştirebilir, videoyu tersine çevirebilir, DVD’leri yazabilir, müzik alabilir ve filmleri YouTube’a ve benzeri sitelere dışa aktarabilir ve 2K ve 4K dahil çeşitli çözünürlüklerde olabilir.

3-Freemake Video Converter (Windows)

Freemake Video Converter’ı, daha karmaşık ve kafa karıştırıcı programlardan ayıran basit ve kullanımı kolay düzenleme özelliklerine sahip ücretsiz bir video dönüştürücüdür.

Dosyalarınızı çeşitli diğer biçimlere dönüştürmek için kullandığınız aynı araçla videolarınızı düzenlemek, hatta dosyaları doğrudan diske yazmak bile mümkündür.

Bu programın video düzenleme özelliklerinden bazıları altyazı eklemek, videoda istemediğiniz bölümleri kesmek, ses çıkarmak veya eklemek ve videoları birleştirmek veya birleştirmek diyebiliriz.

4-VSDC Free Video Editor (Windows)

VSDC, Windows’a yükleyebileceğiniz tam özellikli ücretsiz bir video düzenleme aracıdır. Bir uyarı: Bu programın yeni özellikleri ve menüleri nedeniyle yeni başlayanlar için kullanımı biraz zor olabilir.

Ancak, editörün içinde bir süre etrafta dolaşıp videolarınızla oynarsanız, ilk açtığınızda göründüğü gibi göz korkutucu olmadığını göreceksiniz.

İşleri kolaylaştırmak için yardım isteyebileceğiniz bir sihirbaz bile var. Çizgiler, animasyonlar, görüntüler, ses ve altyazıların yanı sıra çizgi, metin ve şekiller eklemek için de kullanın. Ayrıca, herhangi bir iyi video düzenleyicide olması gerektiği gibi VSDC, videoları çeşitli dosya formatlarına aktarabilir.

VSDC Video Editor kurulumu, şirketin video yakalama programını ve ekran kaydedicisini kolayca kurmanızı sağlar. Bunlar isteğe bağlıdır, ancak bazı projelerde kullanışlı olabilirler.

5-iMovie (Mac)

IMovie, macOS kullanıcıları için ücretsizdir. Video ve ses düzenleme ile videolarınıza fotoğraf, müzik ve altyazı eklemek için birçok seçenek sunar.

İMovie’nin en iyi özelliklerinden biri, 4K çözünürlüklü filmler yapabilmesidir. Bunu iPhone veya iPad’inizden bile başlatabilir ve Mac’inizde tamamlayabilirsiniz. Bu oldukça havalı!

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir