En yüksek pil ömrüne sahip 6 telefon

5G, katlanabilir ekranlar, ekrana gömülü kamera ve parmak okuyucuları… Önümüzdeki yıl telefonlar için büyük bir gelişim yılı olacak gibi duruyor. Duyumlarını aldığımız bu teknolojilerin gelecek yıl içinde artık sıkça toplum içinde görüleceği öngörüldüğünü düşünürsek bu gerçekten heyecan verici.

Tüm bu yeniliklerin yanında, bu yenilikleri kullanmamızın en temel koşulu ise telefon bataryalarımız. Bataryası ne kadar uzun gidebilen bir telefona sahipsek bu yeniliklerde dahil olmak üzere, telefonların sağladığı bir çok nimetten o kadar uzun süre faydalanabiliyoruz.

Bataryalarımızın telefonu kullanış süremiz ve telefonda kullandığımız uygulamaların harcadığı güç ile ilgili olduğunu düşünürsek, tüm bu yeni özelliklerle beraber daha büyük bataryalara sahip olmamız gerektiğini doğrudan anlayabiliyoruz. Peki hali hazırda bize ne fazla kullanış süresi ve konforunu yaşatacak telefonlar hangiler? İşte bu yazımızda size en yüksek şarj süresine sahip 6 telefonu sıraladık.

iPhone XR

En yeni iPhone’ların içindeki en iyi şarj süresine sahip olan iPhone XR, tam dolu batarya ile 19 saat 53 dakika bir kullanım süresine shaip. Aynı zamanda, rahat bir gövdede mükemmel bir büyük ekran, hızlı performans, Yüz Kimliği ve kablosuz şarjın yanı sıra çoğunlukla iPhone XS kadar iyi bir kamera da dahil olmak üzere pek çok arzu edilen iPhone özelliğini kullanıcılara sunuyor.

 

Samsung Galaxy S10 Plus

Galaxy S10 Plus olağanüstü bir AMOLED ekrana, bir sürü kullanışlı kamera aracına ve diğer cihazları kablosuz olarak şarj etme seçeneğine sahip. Adeta canavar gibi bir batarya ömrüne sahip mükemmel cihazın tam şarjda kullanım süresi 21 saat. Telefon sizin için çok pahalı ya da çok büyükse, batarya testinde etkileyici bir sonuç olarak 18 saat süre dayanan, daha küçük olan S10’u da tercih edebilirsiniz.

 

Motorola Moto G7 Power

Listemizin başında Moto G7 Power geliyor. Motorola’nın şu anki amiral gemisi, diğer amiral gemileri gibi çift arka kamerası olmasa da, G7 Power’ın inanılmaz bir pil ömrü var. 5.000mAh bataryası 23 saat 10 dakika boyunca telefonu kullanmamıza izin veriyor.

 

Huawei P30 Pro

Dört kamera ile birlikte gelen ve güzel bir tasarıma sahip olan pahalı P30 Pro, rakipleri arasında en kaliteli kameralardan birine sahip. Büyük, 4.200mAh batarya 22 saat 57 dakikalık bir pil ömrü sağlıyor. Ayrıca daha küçük olan bir alt modeli Huawei P30 da 21 saat ve 31 dakika süren harika bir batarya ömrüne de sahip.

 

Samsung Galaxy Note 9

Ağustos ayında yeni modeli Note 10 duyurulacak olsa da, büyük ve parlak ekranında gömülü olarak bulunan ve kamera tuşuna da dokunabilen S-Pen’i ile birlikte bizlere 19 saat 20 dakikalık kullanış süresi sağlayan Galaxy Note 9 hala en iyiler arasında.

 

LG V50 ThinQ

17 saat 49 dakikalık pil ömrü, 5 adet kamerası, Su geçirmezlik özelliğine sahip bir telefon LG V50 ThinQ. Ayrıca telefon dünyasında 5G hızını destekleyen ilk telefonlar arasında.04

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir