Facebook, karanlık mod’u mobil cihazlar için yenileniyor

Facebook, mobil uygulaması için karanlık beyaz modda çalışıyor ve size mevcut beyaz tasarımına bir alternatif sunuyor.

Sık sık yeni özellikler aramak için kodları tarayan Araştırmacı Jane Manchun Wong, bazılarını Android uygulamasına kattı ve Facebook’un yeni ve daha koyu bir görünüm üzerinde çalıştığını keşfetti.

Koyu renk şeması hala devam etmekte olan bir çalışma ve Manchun Wong’un keşifleri, siyah bir arka plana karşı neredeyse okunamayan koyu renkli metinler de dahil olmak üzere birçok uygulamanın karanlık modlarını bozan bazı problemleri göstermekte.

Bununla birlikte, bu yıl başlarında yeni FB5 arayüzünün piyasaya sürülmesiyle daha da parlak ve beyaz olan uygulama için canlandırıcı bir değişiklik. Uygulamanın daha önce mavinin renginden ağır bir şekilde faydalanmasına rağmen, FB5 göz kamaştırıyor, bu da geceleri rahatsız edici bir okuma yapmaya sebep oluyordu.

FB5 tasarımı, hem Android hem de iOS için uygulamalara uygulandı, bu nedenle karanlık modun her ikisine de dağıtılması mantıklı görünüyor.

facebook mobile ile ilgili görsel sonucu

Karanlık zamanlar

Facebook karanlık mod özelliğine oldukça geç kaldı ve yeni arayüzün ne zaman kullanılacağına dair bir tahmin yok, ancak bu mutlaka kötü bir şey değil. Beklerken, Facebook uygulamaları için karanlık modlar oluşturmak için daha hızlı olan geliştiricilerin deneyimlerinden öğrenebilecek.

Örneğin, Google, tarayıcının karanlık moddaki tüm resimlerin renklerini ters çevirmesini durduracak Chrome güncellemesi üzerinde çalışıyor – Facebook gibi görüntü ağırlıklı bir uygulamanın önüne geçmek isteyecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir