Facebook’tan veri yedeği nasıl alınır

Günümüzde hala milyonlarca kullanıcısı olan Facebook‘un alternatifleri çıksa da hala en çok kullanılan sosyal medya platformlarından. Bu nedenle Facebook hesabına sahipseniz çok muhtemel ki orada birçok depolanan bilginiz mevcuttur. Peki Facebook hesabınızı kapatmanız gerekirse bu bilgilerinize ne olacak. Peki ya bu bilgileri saklamak isterseniz? Bu yazımızda size Facebook’tan nasıl veri yedeği alacağınızı göstereceğiz

İlk olarak..

İlk olarak Facebook sayfasını açtığımızda sağ üst köşedeki küçük ok işaretine tıklayarak “Ayarlar” kısmını seçelim. Daha sonra buradaki seçeneklerden “Facebook verinizin bir kopyasını indirin” kısmına tıklayın.

‘Bir kopyasını indir’i tıkladığınızda, Facebook sizi verilerinizi dışa aktardığınızda ne aldığınızı açıklayan bir sayfaya yönlendirir. ‘Daha fazlası’ seçeneğini tıkladığınızda, hangi verilere erişebildiğinizi ve nerede depolandığını gösteren bir sayfaya yönlendirir.

Kimliğinizi doğrulayın

Bu işlemleri yaptıktan sonra verileri yedeklemeden önce Facebook sizden bir onaylama ister. Bu işlem içinde şifrenizi sorar.

Bu işlemden sonra “Arşivlemeye başla” seçeneği gelir. Buna tıkladıktan sonra Facebook verilerimizi tara ve sonunda yüklenmeye hazır hale getirir. Daha sonra “Verilerimi İndir” seçeneğine tıklayarak verilerimizi Facebook üzerinden yedeklemiş oluruz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir