Pokemon GO eski Android telefonlar için destek bıraktı

Pokemon GO eski Android akıllı telefonlar için destek bıraktı

Pokemon GO’nun şut hitinin geliştiricisi olan Niantic1 Temmuz 2019’dan sonra eski Android akıllı telefonlar için desteğini durduracağını açıkladı . Kararın arkasında hiçbir sebep yok, bu yüzden sadece takımın önümüzdeki günlerde yayınlamayı planladığı sayısız güncelleme olduğunu tahmin edebiliriz. aylar (yıllar?) muhtemelen oyunu eski akıllı telefonlarda oynanmaz hale getirecek.

Sonuçta Pokemon GO, 1 Temmuz’dan sonra Android 4.4 KitKat kullanan akıllı telefonlarda çalışmayı durdurabilir veya bu cihazları kullananlar, ileriye dönük oyun için yeni güncellemeler indiremez. Pokemon GO’yu oynayabilmek için insanların telefonlarını yükselttiklerini göremiyoruz , ancak Niantic’in Android 4.4 KitKat akıllı telefonlar için desteğini durdurma kararından ne kadar oyuncunun etkileneceği konusunda her hangi bir açıklama yapılmadı.

Pokemon GO, Niantic’in geliştirdiği eski akıllı telefonlarda durdurulan tek oyun değil. Şirket aynı durumun diğer AR oyunları olan Ingress için de geçerli olduğunu açıkladı. Niantic’ten gelen tek öneri, bu iki oyuna kesintisiz erişim sağlamak için işletim sistemini Android 5 ya da üstü sürümlere güncellemektir ve hala Pokemon GO ya da Ingress oynamak istiyorsan  Andorid 5 veya daha üst sürümlü Android işletim sistemi kullanan mobil cihazlar kullanman gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir