Final Fantasy VII Remake Intergrade İncelemesi

Yayıncılığı ve geliştiriciliği Square Enix tarafından yapılan Final Fantasy VII Remake Intergrade 10 Haziran 2021 tarihinde oyun piyasasına giriş yaptı. Birçok oyuncunun zevk ile oynadığı Final Fantasy VII geçtiğimiz senelerde zaten bir remake çıkarmıştı. Bu sefer ise birçok yandan iyileştirmeler ve yeni içeriklerle karşımıza çıkan oyun Playstation 5 platformuna çıkış gerçekleştirdi. Final Fantasy VII Remake Intergrade bizlere aslında iki adet içerikle beraber geliyor. İlk içerik PS4 için çıkmış olan Final Fantasy VII Remake’in görsel ve içerik olarak daha da geliştirilmiş versiyonu. İkinci içerik ise INTERmission adı verilen orijinal hikayeyle uyumlu ek bir içerik bulunuyor.

Play Station 4 ‘e çıkan sürümüne kıyasla oyunun grafik kalitesi doğal olarak bir hayli artmış. Oyuna iki farklı grafik ayarı eklenmiş. İlki 4K görüntü kalitesinde oynamayı sağlarken ikinci seçenek ise performans adı altında bizlere 60 kare hızında oynamamıza olanak sağlıyor. Üstüne oyun Play Station 5’ de karşımıza çıktığı için sahne geçişleri ve oyun yükleme ekranları çok hızlı bir şekilde gerçekleşiyor. Bu da önceki oyunlarına kıyasla bizlerin ara sahnelerde sıkılmamızı önlüyor. Oyunun grafikleri o kadar iyi hale getirilmiş ki geliştiriciler oyuna bir de fotoğraf modu eklemeyi unutmamışlar. Bu sayede oyundaki şahane manzaraları ve karakterlerin mimiklerini hiç kaçırmadan çekebilir ve PS5 medyasını doldurabilirsiniz.

Oyunun içinde gelen yeni hikayem olan INTERmission’dan bahsedecek olursak bu hikaye dizininde Yuffie adındaki yeni ana karakterimiz ve karakterimizin yanında bulunan ve yoldaşı olan Sonon ile birlikte oynuyoruz. Sonon’u ayrı bir şekilde kontrol edemesek de Yuffie ile belli zamanlarda kombo hareketler yapabiliyorsunuz. Wutai’li bir Ninja olan Yuffie ise Avalanche adlı bir ekiple Midgar’ı Shinra’nın elinden kurtarmak için el ele veriyor. Karakterimiz Shinra’nın tesislerinde ürettiği çok değerli ve güçlü olan materiayı ele geçirmek için bu tesise sızma görevini kabul eder ve hikayemiz burada başlar.

Sonuç olarak ise Final Fantasy VII Remake Intergrade, bir efsanenin günümüz görüntü teknolojileriyle harmanlanmış ve üstüne bizlere daha önce göremediğimiz hikayede ki boşlukları anlamamızı sağlayan yeni içeriklerle gelen mükemmel bir oyun olmuş. Oyunun zaten bir hayranı iseniz gözünüz kapalı oyunu deneyeceğinizi düşünüyorum. Fakat serinin diğer oyunlarını daha önce oynamadıysanız bu güzel ve efsane oyunu oynamanız için bir şans vermenizi umuyoruz. Oyun, Playstation Store’da Standart Edition versiyonu 529 TL’ye ve Digital Deluxe Edition versiyonu ise 869TL olarak satışa sunulmuş bulunmakta.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir