Green Hell İncelemesi

Geliştiriciliğini ve yayıncılığını Creepy Jar’ın yapmış olduğu Green Hell, 9 Haziran 2021 tarihinde oyun dünyasına girmiş bulundu. Açık dünya ve hayatta kalma oyunu olan Green Hell’i inceleyeceğiz. Oyun birçok platformada da çıkış yapmış bulunmakta. Örneğin Playstation, Xbox, Nintendo Switch ve PC gibi. Oyunun konusu, bir anda kendini vahşi ve bir o kadar da göz alıcı Amazon ormanlarının ortasında geçiyor. Ana karakterimiz kendini bu büyüleyici ormanın ortasında buluyor ve bu esrarengiz ve gizemli çevrede yalnızca yanında bulunan telsizle hayatta kalmaya çalışıyor. Telsizsin diğer ucundaki sevdiği birinin sesiyle hem bu ormanda hayatta kalıp hem de başına nelerin geldiğini çözmeye çalışıyor.

Green Hell’in oynanış kısmı kendimce hoşuma gitti diyebiliriz. Bu tarz oyunları şahsimce sevdiğimden ve bu tür oyunları çokça oynadığımdan oynanışı bana gayet güzel geldi. Mekanikleri ve envanter sistemi gibi özellikleri The Forest’a benzesede farklılıklarda mevcut. Oyunda bir şeyi üretmek için sıfırdan her şeyi sizin bulup keşfetmeniz lazım. En basit şekliyle bir taş ile dal buldunuz. Üretim penceresini açıp birleştirip balta yapabiliyorsunuz. Bunun gibi çevreyi ve etrafta bulunan materyalleri keşfederek hayatta kalmaya çalışıyorsunuz.

Oyunda bulunan dünya gerçekten güzel ve gerçekçi bir şekilde bizlere lanse edilmiş. Ancak bu gerçekçilik oyunu çok daha zorlaştırmış. Oyun bizlere gerçekten güzel bir grafiklerle Amazon ormanlarını sunmasına rağmen etrafa bakmaya zaman bulamayacaksınız. Her an her yerden bir şey gelip size saldırabilir, sizi ısırabilir veya sokabilir ve bu yüzden ölebilirsiniz. Ya da herhangi bir yerden buldunuz bir su kaynağından su içip hastalanabilirsiniz ve bu yüzden kendinizi tedavi etmek için bazı bitkileri bulmak zorunda kalabilirsiniz Oyun hakkında son bir sözümüz olacaksa o da açık dünya hayatta kalma oyunu seviyorsanız ve zor oyunlardan hoşlanıyorsanız Green Hell’ e bir şans tanımanızı tavsiye ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir