Firefox hatası yüzünden bazı kullanıcılar dosya indiremiyor

Birçok Firefox kullanıcısı, tarayıcılarını güncelledikten sonra internetten dosya indiremediğini tespit etti. Bir grup kullanıcı 69.0.2 sürümüne güncelledikten sonra bu sorunu bildirdi.

Herkes risk altında değil ve çoğu insan hiçbir sorun yaşamadan güncelleme yapmış gibi görünüyor. Sorun, bir aile grubunun parçası olan aygıtlarında etkinleştirilmiş ebeveyn denetimleri olan Windows 10 kullanıcılarını (32 bit veya 64 bit) etkiliyor gibi görünüyor.

Bugzilla (Mozilla’nın hata raporlama sitesi) ve Reddit’in raporlarına göre, etkilenen bir kullanıcı bir dosyayı indirmeye çalıştığında indirme hemen başarısız oluyor ve İndirilenler klasöründe ‘boş’ bir dosya beliriyor.

Diğer platformlarda ve işletim sistemlerinde Firefox ile ilgili herhangi bir sorun olmadığı için Mac, Linux ve mobil kullanıcıların endişelenmesine gerek yok.

Ne yapalım peki?

Mozilla bu sorunu tespit etti (çocukların dosya indirmelerini engelleyen Windows 10 ebeveyn kontrolü yanlışlıkla etkinleştirildi) ve yayınlanmadan önce daha hızlı bir şekilde güncellenen Firefox’un sürümü olan Nightly derlemesinde şu anda mevcut olan daha geniş kullanıcı tabanına ama henüz kararlı sürümde olmayan bir düzeltme geliştirdi.

Sorunu yaşıyorsanız, seçeneklerden biri tarayıcıyı kaldırmak ve sürüm 69.0.1’e geri dönmek ve ayarlarda otomatik güncellemeleri devre dışı bırakmaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir