Fitbit saati nasıl ayarlanır?

Fitbit fitness takipçiniz veya smartwatch’ınız bir adım sayacından çok daha fazlasıdır üretebileceği tüm fitness verisinin yanı sıra, zamanı da söyleme yönteminiz de olabilir.

Sık sık Fitbit’inizin yanlış zamanı gösterdiğini görebilirsiniz. Günışığı Tasarrufu nedeniyle mi yoksa başka bir saat dilimine mi seyahat ettiniz, izleyicinin yanlış zamana geçtiğini görebilirsiniz.

Altı aylığına tekrar zamana kadar bırakmak yerine, aslında fitness takipçinizdeki zamanı kolayca değiştirebilirsiniz. Bunu yapmak için, size Fitbit’inizdeki zamanı nasıl değiştireceğinizi öğretecek tam bir rehber hazırladık.

Fitbit’inizdeki saati nasıl değiştirirsiniz?

İzleyicinizdeki saati değiştirmenin en kolay yolu, onu telefonunuza eşitlemektir. Cihazınızın bunu otomatik olarak yapacağını göreceksiniz ve izleyici bilgileri bu şekilde aktarır.

İzleyiciniz telefonunuzla senkronize olduğunda, saati de güncelleyecektir. Tüm gün senkronizasyonunu Fitbit’inizin seçeneklerinde tutmanızı öneririz, bu, gün boyu ping anlamına gelir ve sizi doğru zamanda tutar

İzleyicinizi manuel olarak senkronize etmek için Fitbit uygulamasını açmak ve senkronize etmek istediğiniz izleyicinin resmini bulmak isteyeceksiniz. Buna dokunun ekranın en üstünde olmalı ve ardından yenilemek için aşağı çekin.

Birkaç dakika sonra cihazınız yakındaysa izleyicinizle senkronize etmeli ve sonra umarım saati de doğru zaman dilimine göre güncellemelidir.

Eğer bu yöntem işe yaramaz ise

Bu işe yaramazsa, saat diliminizi manuel olarak ayarlamanız gerekir. İyi haber şu ki, bunun yapılması zor değil. 

Fitbit uygulamasına girerseniz, ‘Hesap‘ yazan bir kimlik kartı gibi görünen bir simge bulacaksınız. Sık sık sağ alt köşededir.

Bu menüde, ‘Gelişmiş Ayarlar’a basın ve’ Saat Dilimi ‘yazan seçeneği bulun. Buradan, ‘Otomatik Olarak Ayarla‘ yazan seçeneği devre dışı bırakmak isteyeceksiniz ve ardından ‘Saat Dilimi’ni göstermek için neye ihtiyacınız varsa değiştirebileceksiniz.

Güncellemenin gerçekleşmesi için yukarıda açıkladığımız gibi cihazınızı senkronize etmeniz gerekir.

12 saatten 24 saatliğine nasıl geçersiniz? (AM – PM )

Bu da kolay bir değişimdir ve resmi Fitbit web sitesi aracılığıyla yapabilirsiniz. Bu bağlantıya tıklayın ve Profilinizi getirmek için resmi Fitbit hesap ayrıntılarınızla oturum açın.

Sağ üstte, üzerine basmanız gereken küçük bir çark simgesi görecek ve ardından aşağıdaki menüden ‘Ayarlar’ı seçeceksiniz.

Bilgilerinizi aşağı kaydırdığınızda, ‘Saat Görüntüleme Süresi‘ adlı bir seçenek bulacaksınız. Buna basarsanız, 12 saat ile 24 saat arasında kolayca geçiş yapabilirsiniz.

Sayfanın alt tarafındaki gönder düğmesine basın, cihazınız bir daha uygulamanızla senkronize edildiğinde, seçtiğiniz saat türünü sunduğunu görürsünüz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir