WatchOS 5.2 Apple Watch’ınıza nasıl indirilir?

Apple Watch’ınızı yükseltme zamanı

Apple Watch 4  geldi ve birlikte olan 5 watchos ama gerek yok Apple’ın yeni yazılımı almak için en son güncellenebilir. Aslında, ilk nesil dışındaki tüm Apple Watch modelleri son güncellemeyi indirebilir.

Bu, eğer bir Apple Watch Series 1 veya daha üst sürümünüz varsa, watchOS 5’i alabileceksiniz, ancak orijinal (bazen şimdi Series 0 olarak adlandırılır ) bunu başaramayacak. Bu, bir Apple Watch modelinin bir güncellemeden ilk kez kilitlendiği için dikkat çekicidir.

Yine de, herkes için güncellemede, yeni bir Telsiz modu, Siri Watch yüzündeki gelişmeler, arkadaşlarınızı etkinlik yarışması için zorlama yeteneği ve daha fazlası dahil olmak üzere birçok yeni özellik var.

WatchOS 5.2’in şu anki sürümü ne zaman çıktı

Apple 28 Mart 2019’da WatchOS 5.2’yi piyasaya sürdü

WatchOS 5.2 nasıl indirilir ve yüklenir

En yeni Apple Watch yazılımını edinmek için en son iOS yazılımına ihtiyacınız vardır. WatchOS 5.2’yi indirmeden önce iPhone’unuza ilk önce iOS 12.2’yiindirmeniz gerektiği anlamına gelir .

Çıkış yapabileceğiniz iOS 12.2’yi indirmek için ayrı bir kılavuz hazırladık , ancak temel olarak iOS cihazınızdaki Ayarlar> Genel> Yazılım Güncelleme bölümüne gidin ve talimatları izleyin.

Artık Apple Watch’ınızdaki yazılımı güncellemeye hazırsınız. Güncelleme batarya yoğun olsa da, saatinizin ideal olarak ilk kez tam olarak şarj edildiğinden emin olmak isteyeceksiniz, ancak en az% 50 şarj olması gerekiyor. Apple ayrıca güncelleme sırasında Apple Watch’unuzu şarj cihazında bulundurmanızı önerir.

Daha sonra iPhone’unuzun Wi-Fi’ye bağlı olduğundan ve Apple Watch’ınızın yanında (ve eşleştirildiğinden) emin olmanız gerekir.

Ardından, telefonunuzdaki Apple Watch uygulamasını açın, ‘Watch’ım’a dokunun ve ardından Genel> Yazılım Güncelleme’ye dokunun.

Burada listelenen en son watchOS yapısını bulmalısınız, şu anda watchOS 5.2 olmalıdır, bu nedenle herhangi bir şart ve koşulları kabul etmek için, isterse iPhone veya Apple Watch şifrenizi girin ve güncelleme başlasın.

İşe yaradığını anlayacaksınız çünkü Apple Watch’ınızda bir ilerleme çarkı belirecek. Bu noktada güncellemeyi indirmek ve yüklemek için bırakın İnternet hızınıza bağlı olarak bu işlem biraz zaman alabilir, ancak Apple Watch uygulamasından çıkmadığınızdan veya herhangi bir cihazı bitmeden yeniden başlatmadığınızdan emin olun.

WatchOS 5.2 güncellemesi tamamlandığında, Apple Watch’ınız otomatik olarak yeniden başlatılır ve artık Telsiz modu ve etkinlik yarışmaları gibi tüm yeni özelliklere erişebileceksiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir