Galaxy Note 10’un kulaklık girişi yok, işte nedeni

 

Galaxy Note 10 ve Note 10+ resmen Samsung’un kulaklık jakı içermeyen ilk ana amiral gemisi diyebiliriz. Söz konusu hamle, özellikle Samsung’un geçmişte aynı şeyleri yaptığı eleştirilerini göz önünde bulundurarak, oldukça fazla miktarda tartışmaya neden olmak zorunda ancak şirket en azından kararını haklı çıkarmaya çalıştı.
The Verge ile konuşan bir Samsung temsilcisi, 3.5mm kulaklık jakının çıkarılmasının biraz daha büyük bir batarya için ekstra alan yarattığını söyledi. Spesifik olarak, Galaxy Note 10 ve Note 10+ şimdi yaklaşık 100mAh daha büyük olan ve yüzde 2 ila 3’lük bir artışa denk gelen hücreleri içerir. Başvuru için OnePlus, geçen yılki OnePlus 6T’deki kulaklık jakıbnı çıkardığında, pilinin kapasitesini 400mAh artırmayı başardı.
İddiaya göre, değişiklik aynı zamanda her iki telefondaki dokunsal geribildirimin geliştirilmesine de yardımcı oldu. Niye ya? Çünkü şimdi telefonda daha az bir delik var, daha sıkı bir iç yapı oluşturmaya yardımcı olması gereken bir şey.
Eski kulaklıklarınız Galaxy Note 10 duo ile uyumlu olmasa da, akıllı telefonlar kutunun içinde yeni bir USB-C ila 3.5mm kulaklık dongle ile birlikte gönderilmelidir. Herhangi bir nedenden ötürü dongle’ı kaybederseniz, Samsung muhtemelen web sitesi aracılığıyla ayrı olarak satıyor olacaktır. Kulaklıklarınızın kalitesi konusunda fazla endişelenmiyorsanız, şirketin en yeni bayrak gemileri aynı zamanda kutu içinde iyi bir çift USB-C ile birlikte gelir, böylece aptal dongle’lara olan ihtiyacı ortadan kaldırır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir