Game of Thrones dizisinden haber var!

Çok büyük bir kitle tarafından sevilen ancak son sezonlarıyla beraber izleyicilerini üzen Game of Thrones dizisi özellikle final sezonu ile adeta yerden yere vurulmuştu. Bu saldırı oklarının karşısında ise dizinin senaristleri Dan Weiss ve David Benioff vardı.

Ancak HBO ve George R.R.Martin‘in bu evreni bırakmaya hiç niyeti yok gibi görünüyor. Çünkü “Buz ve Ateşin Şarkısı” evreninin yeni dizisinin çekimlerine geçtiğimiz günlerde resmen başlandı.

Belfast Telgraph tarafından bugün yapılan habere göre dizinin çekimleri Kuzey İrlanda‘da başladı. Kuzey İrlanda aynı zamanda Red Wedding ve Battle of Bastards gibi dizinin kült olmuş bölümlerine de ev sahipliği yapmış bir doğa. Final sezonun kötü olduğu konusunda HBO da bizle hem fikir olmuş görünüyor. Yeni dizide yapımcılığı X-Men First Class , Kingsman: The Secret Service ve Kick-Ass filmlerinden tanıdığımız Jane Goldman üstleniyor.

Başrolde ünlü Aktris Naomi Watts‘ı göreceğimiz dizide olayların, kitapta ismini sıkça duyduğumuz ve dizide de karşımıza çıkan uzun gece olayını anlatacağı düşünülüyor. Ormanın çocukları ve insanların arasındaki savaşa, ,ilk ak gezenlerin ortaya çıkışına ve Stark ailesinin duvarı nasıl ördüğüne de değinilmesi muhtemel olan dizinin şuandaki adı Bloodmoon. Ancak George R.R. martinin kendi blogundan yayınladığı haberde dizinin adının The Long Night olacağını söylemişti. Gelecek günlerde dizinin adının değiştiğini görebiliriz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir