Geciken Galaxy Fold’un kaderine birkaç gün içinde karar verilecek

İlk olarak 26 Nisan’da piyasaya sürülen Samsung’un merakla beklenen Galaxy Fold’u, katlanabilir telefonun ana ekranıyla ilgili ciddi sorunlar yaşadığı ilk inceleme modellerinden sonra süresiz olarak bekletildi.

Şimdi, Galaxy Fold ön siparişlerinin müşterilerin aksini belirtmediği sürece iptal edileceğini açıklamasından sadece birkaç gün sonra, Samsung CEO’su DJ Koh, Güney Koreli şirketin katlanabilirin revize tarihini birkaç gün içinde onaylayacağını açıkladı.

null

Kore Herald’a konuşan Koh, şirketin “maddelere bağlı (cihaza giren) kusuru incelediğini ve birkaç gün içinde (lansman sırasında) bir sonuca varacağınıı” belirtti.

Söz konusu kusurun, ekranın alanlarını açıkta bıraktığı, döküntülerin cihaza girmesine ve engellenmesine izin verdiği söylenen Galaxy Katlama ekranından koruyucu bir katmanın çıkarılmasından kaynaklandığı bildirilmekte.Bazı durumlarda, katmanın kaldırılması, Galaxy Fold’un ekranını tamamen kırabilir.

Samsung, müşterilere koruyucu katman hakkında daha net bir iletişim sağlayabileceğini ve önemini vurgulayabileceğini söylese de, cihazın tüketicilere nihayet verilmesi sırasında sorunu önlemek için ne gibi önlemler alınması gerektiği konusundan bahsetmedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir