Google Asistan nihayet Sonos One ve Beam’e geliyor

Sonos’un ortaklarına gönderilen bir yazıya göre Google Assistant, önümüzdeki hafta Sonos One’a ve Sonos Beam’e geliyor.

Şirket başlangıçta hem Google Assistant hem de Amazon Alexa’yı 2017’de destekleyeceğine söz verdi ve Sonos One’daki bazı güncellemelere rağmen – AirPlay 2 desteği dahil – Google Assistant bunların arasında değildi.

CEO’su Patrick Spence’in yazısına göre, bir yazılım güncellemesi “Sonos One ve Beam’in ABD’de Google Asistan’a destek vermesini sağlayacak ve önümüzdeki birkaç ay içinde daha fazla piyasa çıkacak.”

beam soundbar ile ilgili görsel sonucu

Yeni özelliğin “müşteri deneyimini gerçekten artıracak ve tüketicilerin ilk kez tek bir akıllı hoparlör satın alabileceklerini ve hangi ses yardımcısını kullanmak istediklerini seçebileceklerini” belirleyeceğini söylemeye devam etti.

“Tüketicilerin seçim yapmasının her zaman doğru karar olduğunu düşünüyoruz ve bu felsefenin zaman içinde sektörde benimsenmesini bekliyoruz” dedi.

Farklı ses yardımcıları arasında birlikte çalışabilirliğin olması, özellikle müşterilerinin akıllı ev ürünlerindeki esnekliği Sonos’un umduğu gibi değerlendiriyor olması durumunda, şirket için çok kazançlı olabilir.

Yeni Google Asistan entegrasyonu, kullanıcıların mikrofonların eklenmesi sayesinde Sonos One veya Sonos Beam ses komutlarını vererek Google akıllı ev cihazlarını kontrol edebilmeleri gerektiği anlamına gelir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir