Gigabyte AORUS RTX 2080 Ti Oyun Kutusu bizlere neler sunuyor?

Bir tür su soğutması (teknik olarak buhar) ile ilgili olan oyun akıllı telefonları hakkında bir şeyler duymaya başlamış olabilirsiniz, ancak su soğutmalı sistemlerdeki asıl hak sahipleri canavarca oyun PC kuleleridir. Gigabyte’in en yeni bebeğinin geldiği yer; AORUS RTX 2080 Ti Oyun Kutusu, endüstrinin bir grafik dock içindeki ilk su soğutma çözümüyle övünen başka hiçbir şeye benzemeyen bir harici grafik muhafazası olduğunu iddia ediyor.

Bugünlerde oyun dizüstü bilgisayarları bile üreticilerin su veya sıvı soğutma dedikleri şeylerle övünüyor. Ancak en güçlü oyun dizüstü bilgisayarı bile, muazzam masaüstü sınıfı grafik kartlarına kafa tutamıyor. Gigabyte AORUS RTX 2080 Ti Oyun Kutusu, kullanım için fazla ısınmadan ısıyı almak için tasarlanmıştır. Bu, sadece 240 mm alüminyum radyatör ve büyük bir bakır plaka değil, aynı zamanda iki 120 mm fan da bulunan Gigabyte’ın AORUS Su Gücü soğutma sistemi sayesinde. Bunların hepsi, ihtiyaç duyulmadığında istiflenebilecek ve hatta kendi başına bir çanta içinde taşınabilecek bir kutuya sıkıştırılabilir.

Grafik yuvasında ihtiyacı olan bir kart yoksa, bu su soğutmanın anlamı olmayacak. Bununla birlikte, NVIDIA GeForce RTX 2080 Ti ile, işleri en iyi koşullarda tutmak için kesinlikle doğal havadan fazlasını istiyorsunuz. Sadece oyun oynamaktan öte, kartın sayısız egzersiz yeteneği de dizüstü bilgisayarları içerik oluşturma ve hatta yapay zeka ve derin öğrenme gibi daha fazla kullanım durumlarına açıyor.

Gigabyte, Gigabyte AORUS RTX 2080 Ti Oyun Kutusu için fiyatlandırmayı henüz ilan etmedi, ancak tüm bu güç ucuza gelmeyecek. İlginç bir şekilde, su soğutmalı kutunun içindeki RTX 2080 Ti, overclock edilmemiş olsa da, soğutma sistemi büyük olasılıkla hardcore PC kullanıcılarının bunu yapmasını teşvik edecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir