Gmail, dilbilgisi hatalarını ve yazım hatalarını düzeltecek

Günde çok sayıda e-postayla ilgilendiğimizde, en yaygın korkulardan biri, maaşlarımızı bile etkileyebilecek yazım hataları yapmaktır. Gmail, gramer hatalarını ve yazım hatalarını düzeltecek ve daha rahat bir hale getirecek yeni bir araç uygulayacaktır.

Şimdiye kadar, gramer hatalarını yapmak veya mükemmel yazmak bizim sorumluluğumuzdu. Belki de kullandığımız tarayıcının hataları tespit etmek için bir tür motoru vardır, ancak Google’ın yapay zekası gibi bir şey yoktur.

Bu yapay zeka, Gmail’de yapabileceğimiz hataları veya gramer hatalarını kontrol etmekten sorumlu olacak . Ayrıca, doğruluğu daha da artırmak için yazımıza dayanan özel otomatik düzeltmeler de eklediler.

Bu araç Gmail web sitesine entegre edilecek ve dağıtım otomatik olduğu için kullanıcının hiçbir şeyi etkinleştirmesi gerekmeyecek. Yapabileceğimiz şey onu devre dışı bırakmak ve bunun için kontrol paneline gitmek zorunda kalacağız.

Yapay zeka hangi dilde yazdığımızı tanıyabilecek ve bizi düzeltmek için adapte olacaktır. E-postayı yazarken Gmail metni tanımaya başlayacak ve bize bağlamsal dilbilgisi önerileri sunacak ve yaygın yazım hatalarını belirleyecektir. Bir hata yaparsak, öneri mavi ile altı çizili olarak görünecek ve bizim kabul edip etmemeye karar vereceğiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir