Fitbit Pay hakkında bilmeniz gerekenler

Temassız ödemeler son birkaç yılda istikrarlı bir büyüme kaydetti. Temassız bir ödeme yapmak hiç bu kadar kolay olmamıştı. Apple Pay , Google Pay Samsung Pay ve daha fazlası, cüzdanınıza ihtiyaç duymadan ödeme yapmak için akıllı telefonunuzu ve son zamanlarda akıllı saatinizi kullanmanıza izin vermektedir. Geride kalmamak için, Fitbit geçen yıl kendi ödeme çözümünü başlattı.

 

Fitbit Pay Nedir?

Fitbit Pay, yalnızca Fitbit akıllı saatlerinizi kullanarak kabul edilen temassız ödeme terminallerinde ödeme yapmanızı sağlar. Cihaz, desteklenen terminallerde ödeme yapmanızı sağlamak için NFC kullanır. Ödeme terminalinde, desteklenen bir bankadan veya kredi kartından temassız ödemeleri, NFC’li akıllı telefonlardan temassız ödemeleri kabul edebileceğini gösteren dalga sembolünü arayın.

Güvenlik önemliyse, Fitbit Pay bilgilerinizi güvende tutmak için birçok güvenlik özelliği içerir. Fitbit Pay, kart bilgilerinizin asla satıcılara veya Fitbit’e açıklanmamasını sağlamak için endüstri standartında bir belirleme platformu kullanır. Ayrıca, ek bir koruma katmanı için kişisel 4 basamaklı bir PIN kodu ayarlamanız ve kullanmanız gerekmektedir. Bunun ötesinde, kartı akıllı saatinizde kullansanız bile bankaların ve kart sağlayıcıların sağladığı güvenlik özellikleri yerinde kalır.

Desteklenen cihazlar

Fitbit Pay, şirketin akıllı saatleri, Fitbit Ionic ve en yeni  Fitbit Versa tarafından desteklenmektedir. Fitbit Versa‘nın yalnızca bir sürümü, Versa “Özel Sürüm” olarak bilinen ABD’de bir NFC yongasıyla birlikte gelmektedir. Normal sürüm 199.95 dolar olarak fiyatlandırılırken ve Özel Sürüm ise 229.99 dolar. Diğer pazarlarda, normal Fitbit Versa Fitbit Pay’i destekler ve özel Sürüm gerektirmez veya ekstra ücret talep edilir. 

Fitbit Pay nasıl kullanılır

Kart ekleme

Fitbit Pay’i kullanmaya başlamak için, önce Fitbit uygulamanızdaki Cüzdan’a en az bir banka kartı veya kredi kartı eklemeniz gerekir.

 • Akıllı saatinizi yakınınızda tutun. Fitbit gösterge panosunda Hesap simgesine ve ardından saatinizin görüntüsüne dokunun.
 • Cüzdan döşemesine dokunun.
 • Bir ödeme kartı eklemek için ekrandaki talimatları izleyin.
 • Fitbit Pay’i ilk kez kuruyorsanız, saatiniz için 4 basamaklı bir PIN kodu ayarlamanız ve telefonunuzda ayarlanmış bir parola, PIN, desen veya parmak izi tanıma kodunuz olması gerekir.
 • Kart eklendikten sonra, kurulum işlemini tamamlamak için telefonunuzdaki bildirimleri etkinleştirmek için talimatları izleyin.
 • Fitbit Cüzdanına en fazla altı kart eklenebilir. Birden çok seçenek eklediyseniz varsayılan bir kart ayarlamak için, Cüzdan bölümünde istediğiniz kartı bulun ve Varsayılan Yap üzerine dokunun.

Ödeme yapmak

 • Ödeme yapmanız gerektiğinde, Akıllı saatinizdeki sol düğmeyi birkaç saniye basılı tutun. Ödemeler ekranı açılmalıdır. Olmazsa, ekrana gelene kadar kaydırmanız gerekebilir.
 • Sayfanın kilidini açmak için 4 basamaklı PIN kodunu girmeniz gerekebilir.
 • Varsayılan kartınız ekranda görünecektir. Başka bir kart kullanmak istiyorsanız, erişmek için ekranda kaydırın.
 • Bileğinizi ödeme terminaline doğru tutun. Saatin yüzü terminale doğru olmalıdır.
 • Bir kart etkinliğini takip etmek için, Hesap sayfasındaki Cüzdan kutucuğuna dokunun. Kontrol etmek istediğiniz kartı bulun ve en son işlemleri görmek için aşağı kaydırın.

Fitbit Pay’i nerede kullanabilirsiniz?

Fitbit Pay’i destekleyen resmi bir satıcı listesi yoktur. Ancak, temassız ödemeleri gerçekleştirebilecek herhangi bir yerde veya ödeme terminalinde kullanabilirsiniz. Ödeme terminalindeki dalga sembolünü arayın ve Fitbit Pay desteklemelidir. Aynı şekilde çalıştığından, Apple Pay veya Google Pay’i kabul eden herhangi bir mağazanın Fitbit Pay ile yapılan ödemelere de izin vermesi gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir