Gmail gizli modunu Haziran’da sunulacak

Google, Gmail’in gizli modunu Haziran’da herkese sunacak

Google’ın bugün açıkladığı bu yılın başlarında açıkladığı Gmail’in gizli modu nihayet gelecek ay tüm kullanıcılara sunulacak. Birkaç aylık beta testinden sonra, Gmail gizli modu genellikle 25 Haziran 2019’da kullanıma sunulacak. Gizli mod Gmail’de varsayılan olarak AÇIK olarak ayarlanmasına rağmen , hesabınız bir yönetici tarafından kullanılıyorsa, kullanıp kullanmayacağınıza karar vermesi gerekir.
Gizli modu Etkinleştirme / Devre Dışı Bırakma / Uygulamalar / G Suite / Gmail Ayarları / Kullanıcı ayarları ayarlarında devre dışı bırakma seçeneği vardır.

Gmail’in gizli modu, hassas veriler içeren mesajlar göndermeniz gerektiğinde oldukça iyi olmalıdır. Yeni özellik, kullanıcıların mesajları için son kullanma tarihi belirlemelerine izin verecek, ancak önceden gönderilen mesajları da iptal edebilecekler. Ayrıca, gizli mod etkinleştirildiğinde, alıcı mesajı başkalarına iletemez, kopyalayamaz veya indiremez. 

Google’a göre , gizli mod 25 Haziran’da tüm Gmail kullanıcılarına dağıtılacak, ancak herkesin görmesi 3 gün kadar sürebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir