Google 3,800 yeni destek temsilcisi ile müşteri desteği sorunlarını ele alacak

Şirketten gelen donanım veya yazılım ürünleriyle ilgili destek sorunları için Google ile iletişime geçmeniz gerekiyorsa, çok iyi zamanınız olmamıştır. Neyse ki, bugün Google Operasyon Merkezleri ile ilgili duyuruyla bu durum değişebilir.

Google Operasyon Merkezleri, gerçek Google çalışanlarının müşteri hizmetleri odaklı konumlarda çalıştığı yerdir. Şu an itibariyle, Filipinler ve Hindistan’daki bu merkezlerde sadece yaklaşık 1.000 çalışan var, bu da Google’dan gelen müşteri destek yardımlarının büyük kısmının üçüncü taraf şirketler tarafından sağlandığı anlamına geliyor.

Google, Mississippi’de (ABD’de ilk olan) yeni bir merkez açacağını ve 3,800 kadar yeni çalışan istihdam edeceğini duyurdu. Google hala üçüncü taraf şirketleri destek ihtiyaçlarının en azından bir kısmı için kullanmaya devam edecek olsa da, telefonda ne hakkında konuştuklarını bilen gerçek bir Google çalışanı alma şansınız arttı.

Bunlar yükleniciler değil, Google çalışanları olacağından, Google’da çalışmanın tüm olağan avantajlarını alacaklardır. Buna üç haftalık ücretli tatil, 22 haftaya kadar ücretli ebeveyn izni ve kapsamlı sağlık hizmetleri dahildir. Ayrıca, ücretsiz iş günü yemekleri, yerel kültür kulüplerine erişim ve daha fazlası gibi küçük avantajları da içerir. Genel olarak, bu çalışanlar muhtemelen müşterilerin ihtiyaçlarını karşılamada çok daha iyi olacaktır.

Başlangıçta Google, 2018 yılında bir pilot programın bir parçası olarak Google Operasyon Merkezleri’ni başlattı. Google, bu programın başarılı olduğunu ve bu nedenle hizmeti önemli ölçüde genişlettiğini söylüyor.

Google, 2020’nin sonuna kadar 3.800 yeni çalışanı Google Operasyon Merkezleri’nde işe almayı taahhüt etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir