Google, filmlerde ve TV şovlarında mobil cihazlarda öneriler sunacak

Dünyadaki en önemli arama motoru bize akıllı telefon haberlerini, özellikle de multimedya içeriğini aramanın yeni bir yolunu sunuyor ve bu da Google, cep telefonları için zaten Tinder önerisi tarzında filmler ve televizyon programları için önerilerde bulunuyor.

Tinder’ın iyi bilinen bir hareketi ve özellikleri varsa, kullanıcının bu sosyal ağın profillerini bağlamak istediği veya beğenmediği ya da şimdi adapte ettikleri bir şeyden hoşlanmadığına bağlı olarak sağa veya sola kaydırmasıdır.

Bu yeni jestin Tinder tarzında başlatılması, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve bu içeriklerin aranmasını daha keyifli hale getirmek için, yakın zamanda başlatılan işletim sisteminin yeni sürümü olan Android 10’un jestleri listesinde tam olarak var.

Film ve program ararken öneriler

Aslında, Google’ın Tinder stilinde göstereceği özellik, arama motorunun size film veya program aramada sunacağı önerilerdir, ancak özel olarak değil, “korku dizileri” ve diğer seçenekler gibi daha belirli bir arama ve daha fazlası bulunmaktadır.

Mobil arama motorunda, kart şeklindeki filmlerin bu önerileri ortaya çıkmaya başlayacak ve kullanıcının, gösterilen içerikle ilgilenip ilgilenmediğine göre sola veya sağa kaydırabildiği durumdadır.

Ayrıca, “beğenme” ve “beğenmeme” seçeneklerinin ortasında görünen “atlama” veya “atlamama” seçeneğine de sahipsiniz, bu ikisinin aksine, kullanıcının aramada gösterilen öneriyi yapması halinde ekrana basması gerekir.

Bunun amacı nedir? Çok kolay, Google zevklerinizden öğrenecek ve filmlerin ve programların önerilerini giderek daha da arttıracak, sevdiğiniz kartlarla daha fazla ilgili olacak ve sevmediğinizleri atmaya başlayacaksınız.

Bu yeni tasarım kullanıcı için daha görsel ve minimalisttir, çünkü basit hareketlerle aramanızın sonuçlarının ilgi çekici olup olmadığına karar verebilirsiniz, parmağınızı nereye kaydırdığınıza (sağa veya sola) bağlı olarak Google zevklerinizi belirlemeye başlar.

Bu özellikler için hala biraz zamana ihtiyaçları gerekmektedir ve iOS ve Android kullanıcısı aktif hale gelecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir