Huawei Mate X, farklı güçlere sahip iki modelde piyasaya sürülecek

Huawei Mate X, çıkışı için hazırlanıyor. Mate X’in çıkış tarihinin Ekim / Kasım için ayarlandığını ve amiral gemisinin Huawei’nin yeni Kirin 990 yonga setini taşıyacağını zaten biliyorduk, ancak bu noktaları yeniden teyit etmekle birlikte, şirketin CEO’su katlanabilir telefonla ilgili ilginç bir noktayı daha ortaya çıkardı.

IFA 2019’daki diğer gazetecilerle yapılan brifingde , Huawei’nin Mate X’in iki versiyonunu yayınlayacağını öğrenildi. İlk piyasaya sunulacak olan, görünüşe göre Şubat ayında Huawei’nin Kirin 980 yonga setiyle çalışan MWC 2019’da gördüğümüz orijinal Mate X olacak.

Bu, cep telefonunun çok fazla güce sahip olduğunu, ancak Samsung’un Galaxy Fold’u 6 Eylül sürümünün hemen önünde yeni bir yonga setiyle güncellemesiyle Huawei, Mate X’in Kirin 990’ı övünce ikinci versiyonuyla tepki gösteriyor.

Bu, Huawei Mate X’i almayı planlıyorsanız, ilk önce daha güçlü ikinci sürümün kullanıma sunulmasını beklemek isteyebilirsiniz.

Kirin 990’ın içinde 5G bir modem var, bu nedenle yeni nesil ağ teknolojisini destekleme olasılığı yüksektir ve orijinal Mate X’in 5G desteğine sahip olduğunu zaten biliyoruz, bu yüzden Huawei bunu güncellenmiş sürümden kaldırırsa şaşırırız.

Çıkış için hazır

IFA 2019’da başlatılan Kirin 990, Huawei Mate 30’da yer alacak ve gelecek yılın Huawei P40’ında da olması muhtemel.

Ayrıca, bir sonraki ayın başlarında Mate X’de çıkışa hazır olabilir. Yu, “Başlangıçta Mate X’i çıkarmak istedik, dürüst olmak gerekirse, geçen ay [Ağustos 2019]. Erteledik. Belki gelecek ay [Ekim 2019].”

Bu Huawei’nin önceki katlanabilir telefonunu Eylül ve Kasım ayları arasındaki bir aşamada çıkaracağını söyleyen önceki ifadesiyle eşleşiyor.

Hala Huawei’den kesin bir çıkış tarihi beklerken, ilk katlanabilir telefonunun şimdi tam köşesinde olduğu konusunda hiçbir soru yok.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir