Google Flights Nedir?

Google’ın uygulamaları ile hayatın her alanında yer almak istediği bir gerçektir. Google Flights buna iyi bir örnek ve bu yüzden uygulamanın ne olduğunu ve nasıl çalıştığını sizlere aktaracağız.

Google Flights, uçuşları mümkün olan en iyi fiyata bulmak için bir varış noktası, varış yerleri, tarihler ve seyahat edecek insanları girerek sistemin bize seyahat edebileceğimiz en ucuz uçuş olduğunu söyleyebilmesi için bir araç.

Google Flights, fiyatlarının düşük olup olmadığını bilmek için uçuş fiyatlarının geçmişini görebilmek veya uçuşun şu anda olduğu konusunda bizi bilgilendirmek için bir hatırlatma koymak gibi birçok ilginç özelliğe sahiptir. Fiyatı düşürmek istiyoruz. Bütün bunlar ve daha fazlası hakkında konuşacağız.

Google Flights web sitesine girdikten sonra, en ucuz uçuşları arayabilmek için uçuş verilerini girmeliyiz.

Kalkış havaalanını tamamlayacağız (konum etkinleştirilmişse otomatik olarak en yakın olanı koyarsak da), varış havalimanı ve uçuş tarihleri bu kısımdadır. Sol üstte, uçuşun gidiş dönüş olup olmayacağını, seyahat edecek kişi sayısını ve son olarak istediğimiz uçuş türünü seçeceğiz (Turist, Premium Turist, İş veya Birinci Sınıf).

” Ara ” düğmesine bastığımızda , bize en iyi tek yönlü uçuş seçeneklerini göstermek, daha sonra en iyi dönüşü göstermek ve herkesin kendi gereksinimlerine en uygun kombinasyonu yapması birkaç saniye alacaktır. Ancak uçuşları seçmeden önce, uçuşların olduğu ekranın en üstünde iki ilginç seçenek beliriyor.

Fiyat tablosu: Burada, aradığımız biletin maliyetini görebiliriz, farklı günlerde, tarihi seçme esnekliğine sahip olmamız ve böylece birkaç avro tasarruf edebilmemiz mümkün.

Fiyat grafiği : Bu çizelgede, Google Uçuşları bize en ucuz uçuşların saat kaçta olduğunu bulmak için güne ve aya göre fiyat değişimlerini gösterir.

Ayrıca, henüz bilet almak istemiyorsak , e-postamızdaki biletlerin fiyatı düşerse uyarı almak için ” Fiyatları takip et ” seçeneğini işaretleyebiliriz.

Biletleri şu anda satın alacaksak ve istediğimiz uçuşları daha önce seçmişsek, biletleri almak için “ Rezervasyon seçenekleri ” nde görünen seçeneklerden birini seçmemiz gerekecek. Google Flights, kesin bir şekilde bilet satın almak için bizi bir havayolu şirketi ya da başka bir web sitesi türü olarak o web sitesine yönlendirecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir