Google Foto ve Drive önümüzdeki ay birlikte çalışmayı bırakacak

Google Foto ve Sürücü önümüzdeki ay birlikte çalışmayı bırakacak

GoogleGoogle Drive ve Google Foto arasında otomatik senkronizasyonda önemli değişiklikler olduğunu açıkladı Mountain View şirketi bu hizmetler arasındaki bağlantının kafa karıştırıcı olduğuna karar vermiş gibi gözüküyor, böylece Temmuz’dan itibaren birlikte çalışmayacaklar.

Ancak Google’ın bu hizmetin çalışma şeklini değiştirme kararı % 100 değildir. Arama devi, kararının kullanıcılardan alınan geri bildirimlere dayandığını açıkladı, bu yüzden kullanıcılar da Google’ın verdiği karar kadar.

Dolayısıyla, gelecek aydan itibaren, Drive’daki yeni fotoğraflar ve videolar Fotoğraflar’da otomatik olarak gösterilmez. Aynı zamanda, Fotoğraflar’daki yeni fotoğraflar ve videolar Drive’daki Fotoğraflar klasörüne eklenmeyecek. AyrıcaDrive’da silinen fotoğraflar ve videolar artık Fotoğraflar’dan kaldırılmayacak;

Elbette, bu değişikliklerden önce önceden yüklediğiniz Drive in Photos’taki tüm fotoğraflar ve videolar Fotoğraflar’da kalacaktır. Ayrıca, Drive’da “ Google Foto ” klasörü bulunanlar, Drive’da kalmaya devam edeceğinden, artık otomatik olarak güncellenmeyeceğini bilmekten memnuniyet duyacaktır.

Sonunda, Google , Fotoğraflar’da yeni bir “ Sürücüden Yükle ” özelliği getirdiklerini açıkladı. Bu, kullanıcıların Fotoğraflar’a aktarmak üzere Drive’dan fotoğrafları ve videoları manuel olarak seçmelerini sağlar. Ancak, bu öğeler kopyalandıktan sonra bile Fotoğraflar ve Sürücü arasında bağlanmayacaktır. Fotoğraflar ve videolar artık Fotoğraflar ve Drive arasında senkronize edilmeyeceğinden, Orijinal Kalitede kopyalanan öğelerin her iki hizmette de depolama kotasına dahil olacağını unutmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir