Horizon: Zero Dawn ile tanınan Guerilla Games’in baş yapımcısı hayatını kaybetti

Guerrilla Games‘in baş yapımcısı Patrick Munnik 44 yaşında hayatını kaybetti. Üzücü haber Guerilla Games tarafından Twitter üzerinden duyuruldu . Duyuruda, “Baş yapımcımız olan Patrick Munnik’in artık bizimle olmadığını büyük şok ve üzüntüyle birlikte bildiriyoruz. Takımımızda devamlı çok değerli ve sevilen Patrick’e sahip olduğumuz için sonsuza kadar minnettarız.” cümleleri hayatını kaybeden baş geliştirici anıldı.

2011 yılında Guerilla Games‘e katılan Patrick Munnik, Killzone: Shadowfall ve Horizon Zero Dawn gibi büyük oyunlarda çalışan ve bu oyunların bu denli başarı yakalamasında büyük bir rol oynayan kilit bir isimdi.

Horizon Zero Dawn, ile bizlere çok güzel bir oyun dünyası ve bunu içinde de çok iyi mekanikler sunan baş geliştirici, özellikle yeni nesil Playstation konsoluna çıkması beklenen serinin 2. oyunu için kilit isim konumundaydı. Erken yaşta hayatını kaybeden geliştiricinin açığını Guerilla Games’in kapatıp kapatamayacağı ise biz oyun severlerin merak içinde olduğu bir konu.

Bakalım Sony, bir sonraki nesilde Horizon Zero Dawn‘ı nasıl bir biçimde karşımıza çıkartacak?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir