Google Haberler dijital dergi aboneliklerinden vazgeçiyor

Fiziksel gazetelerde olduğu gibi, dergi satın alan insanların günleri neredeyse bitti. Popüler olduktan sonra, bu yayınlar giderek daha eski hale geldi. Dijital dergi abonelikleri bir şey olmasına rağmen, sıradan bir web sitesinin kolaylığı ve talep üzerine doğasıyla hiçbir zaman rekabet edemediler. İçerik tüketimindeki bu değişikliğin altını çizmek, Google’ın basılı kopya dijital dergi aboneliğinden vazgeçme kararıdır.

Dijital dergiler tamamen ortadan kalkmıyor – bu aboneliklere Zinio ve Amazon gibi hizmetler aracılığıyla kaydolmak hala mümkün. Ancak, çeşitli dergilerin fiziksel sürümünün kopyalarını sağlayan Google Haberler basılı kopya dergi aboneliği kullanımdan kaldırılıyor.

Abonelere gönderilen ve Android Polis tarafından yayınlanan bir mektuba göre, Google abonelerine son ödemelerini iade edecektir; Google’a göre, müşterilerin bu geri ödemelerin 30 gün içinde görünmesini beklemesi gerekir, ancak kesin süre kullanıcıya göre değişebilir.

Bu hizmeti bırakma kararı tamamen şaşırtıcı değildir. Basılı çoğaltma dergileri bir zamanlar fiziksel ‘zine’i satın almak için gazete bayisine gitmenin popüler bir alternatifi olmasına rağmen, bu kopyalar artık pratik değil – telefon ekranlarında ve daha küçük tabletlerde okumak zor, kullanıcıyı yakınlaştırmaya ve görüntüyü hareket ettirin.

Taranmak yerine dinamik olan gerçek dijital dergiler, ekran boyutlarından bağımsız olarak dijital cihazlarda okunması çok daha kolaydır. Google’ın müşterileri tarafından satın alınan mevcut basılı kopya dergilerine gelince, şirket abonelik kaybolduktan sonra bu kopyalara erişimlerini sürdüreceklerini söylüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir