Google Lens nedir?

Google, hem bilgisayarlar hem de cep telefonları için oldukça eksiksiz uygulamalar ve hizmetler ekosistemi oluşturmakta zorlandı, bu nedenle en son Mountain View işletim sistemine sahip terminallerden birine sahipseniz, Google Lens’in ne olduğunu ve nasıl çalıştığını merak edebilirsiniz.

Google Lens’in ne olduğunu ve nasıl çalıştığını bilmek, en son Google I / O konferansını kısaca gözden geçiricek olursak oldukça basittir. Bu teknolojik etkinlikte, Mountain View’in geliştiricileri arama yapmak için kamera ile yapay zekayı birleştiren yeni bir araç sundu, buna Google Lens adı verildi.

Google Mercek mobil kullanmak için yeni bir yoludur aramak aracılığıyla görüntülerin, bu araç kamerasına yeni bir anlam kazandırıyor içinde fotoğraflara ek olarak. Bu araçla, yalnızca bir görüntüye odaklanarak birçok bilgiye sahip olabilirsiniz.

Yapay zeka Google Lens’in en büyük kahramanıdır. Caddeden aşağı inip sizi ilgilendiren bir yer bulabilir, fotoğraf çekersiniz ve Google otomatik olarak web’de barındırılan bu siteyle ilgili tüm bilgileri adres, işletme türünden, satılan ürünlerden toplayabilir ve diğer bilgiler sunabilir.

Ayrıca, Google Lens’i bir tabak yemek besin değerini bilmek veya belki de gerçek zamanlı olarak başka bir dilden gelen bir işareti kendi anadilinize çevirmek için kullanabilirsiniz.

Google Lens aracı, makinenin öğrenme yetenekleri, kameranızla yakaladığınız her öğe ve bu görsel asistan tarafından öğrenileceğini belirleme özelliği sayesinde her türlü bilgiyi öğrenme yeteneğine sahiptir.

Ancak Google Lens daha da ileri gidiyor. Bu güçlü araç, bir tabloyu rezerve edebileceğiniz bir restoran görüntüsüne sahip olmak, sadece bir resim çekerek ve şifreyi girerek bir WiFi ağı eklemek gibi birçok görevi daha yerine getirebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir