Google nihayet Gmail için karanlık mod yayınladı

Ama biz hala karanlık Play Store’u bekliyoruz

Google, nihayet Gmail uygulaması için, Android 10‘un piyasaya sürülmesinden bir hafta sonra sistem genelindeki karanlık modu ile karanlık bir mod başlattı.

Şirket, ilk parti uygulamalarını piyasaya sürülmeden önce dönüştürmeyi amaçlamıştı, ancak yeni işletim sistemi 3 Eylül’de piyasaya sürüldüğü sırada, Gmail ve inatla beyaz kalan Google Play Store hazır değildi.

Şimdi, XDA Developers’ın bildirdiği gibi, en son Gmail sürümü (2019.08.18.267044774), uygulamanın arka planını hoş koyu gri bir renge dönüştüren tam bir işleyen karanlık moduna sahip (bazıları koyu beyaz metni gözler üzerinde biraz zor bulabilir).

Postanız var!

Android Pie’de karanlık modu kullanıyorsanız, uygulamanın açılış ekranı ve ana ekran widget’ını siyah yapan bir güncelleme aldığında, iki hafta önce Gmail’in karanlık kipine bir göz attık.

Ancak, şu an piyasaya sürülen karanlık mod yalnızca Android 10 için kullanılabilir – Pie kullanmıyorsanız, Gmail uygulamanız güncellendikten sonra bile görünmez.

  • Play Store şimdi tek önemli duraklama ve ikon ağırlıklı arayüzünün karmaşıklığı nedeniyle dönüştürülmesi daha uzun sürüyor olabilir. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir